full screen background image

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego30 maja przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To święto obchodzone uroczyście w Radomiu od 15 lat. Jak informuje Marcin Gierczak, dyrektor radomskiego MOPS-u – w tym roku nie odbędzie się z tej okazji festyn, ale warto tego dnia pomyśleć o rodzinach zastępczych i problemach, z którymi się zmagają

To 325 dzieci – tylu małych radomian przebywa w różnego rodzaju pieczach zastępczych rozlokowanych na terenie miasta. Są to formy opieki nad nieletnimi, których nie wychowują biologiczni rodzice, lecz opiekunowie. W najbliższą sobotę obchodzą oni swoje święto. Mowa o Dniu Rodzicielstwa Zastępczego  – mówi Marcin Gierczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada na 30 maja, obchodzony jest w Radomiu od 7 lat. Co roku temu świętu towarzyszy festyn z koncertami, grami i zabawami. W tym roku huczne świętowanie jest zabronione, ale jak dodaje dyrektor MOPS-u – warto tego dnia pomyśleć o rodzicach zastępczych i dzieciach szukających domu pełnego miłości.

W Radomiu funkcjonuje 6 rodzajów rodzinnej pieczy zastępczej i 3 rodzaje placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Komentarze