full screen background image

Dzień Seniora w DK „Idalin” – aktywność, bezpieczeństwo, finanseCiekawe spotkania i prelekcje, przydatne porady z zakresu bezpieczeństwa i finansów oraz różnego rodzaju atrakcje kulturalne to propozycje dla seniorów na najbliższy piątek. Organizatorami wydarzenia są ZUS oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a gospodarzem Dom Kultury „Idalin”. Wstęp wolny.

– Podczas radomskiego Dnia Seniora podejmiemy dwa tematy: bezpieczeństwo i finanse- zagadnienia, które się ze sobą łączą. W związku z faktem, że organizatorem wydarzenia jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych opowiemy jak m.in. podwyższyć emeryturę zarówno tą przyszłą jak i już pobieraną lub dlaczego wato korzystać z usług banku, a nie trzymać pieniędze w przysłowiowej skarpecie – mówił Piotr Olewiński Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

Radomski oddział ZUS zaprasza również na spotkanie z policją, na którym funkcjonariusz opowie o metodach oszustw i wyłudzeń na grupie seniorów oraz o tym, jak się ich ustrzec. – Współorganizatorzy będą mówić również o prawach osób starszych jako konsumentów oraz o tym, dlaczego bank to najbezpieczniejsza forma trzymania pieniędzy. Całość rozpocznie występ artystyczny uczniów V LO im. R. Traugutta w Radomiu. Współorganizatorem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, więc oczywiście będzie także mowa o tym jak podwyższyć swoją emeryturę – i to zarówno przyszłą jak i już wypłacaną. Wydarzeniu będą towarzyszyć stoiska eksperckie zaproszonych instytucji – zapowiedział Piotr Olewiński.

Dzień Seniora odbędzie się 26 października br. w Domu Kultury „Idalin” przy ul. Bluszczowej 4 od godziny 13:00 do 15:00. Wstęp jest wolny.

Dom Kultury „IDALIN” Radom, ul. Bluszczowa 4

Godzina

Temat

Godzina

Instytucja

13.00-13.15

powitanie gości

13.00-15.00

stoiska informacyjne:
– Urząd Miasta
– Narodowy Fundusz Zdrowia
– ZUS
– Bank Pocztowy

13.15-13.40

występ artystyczny uczniów V LO im. R. Traugutta w Radomiu

13.40-13.55

„Siła w Seniorach” – przedstawiciel Urzędu Miasta

13.55-14.15

„Świadomy konsument” – Miejski Rzecznik Konsumenta

14.15-14.30

„Jak nie dać się oszukać” – Komenda Wojewódzka Policji

14.30-14.45

Jak bezpiecznie posługiwać się plastikowym pieniądzem? – przedstawiciel Banku Pocztowego

14.45-15.00

Sposoby na podwyższenie emerytury – ekspert ZUS

Komentarze