Dzień Ziemi w Centrum Rzeźby PolskiejZgodnie z orońską tradycją po raz kolejny Park Rzeźby stanie się miejscem imprezy plenerowej, której celem jest uczczenie Międzynarodowego Dnia Ziemi. W niedzielę, 28 kwietnia od godziny 12 wspólnie z artystami, dzieci i dorośli odkrywać będą jak świat sztuki łączy się z ekologią i miłością do przyrody. W tym roku Centrum Rzeźby Polskiej wszystkim osobom zainteresowanym wydarzeniem oferuje także możliwość skorzystania z płatnego przewozu autokarowego na trasie Warszawa – Orońsko – Warszawa.

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi na stałe wpisały się w kalendarz orońskich inicjatyw społecznych i z roku na rok spotykają się z coraz większym zainteresowaniem. – Zachęcamy do aktywnego wypoczynku w artystycznej atmosferze, w niezwykłym otoczeniu przyrody i dzieł sztuki współczesnej – mówi dyrektor placówki Eulalia Domanowska.

W tym roku Centru Rzeźby Polskiej w Orońsku przygotowało warsztaty tworzenia opakowań biodegradowalnych, pracownicy i artyści związani z CRP pokażą jak budować ptasie budki lęgowe, odbędą się zajęcia jogi na trawie, przytulanie drzew, koncert orkiestry warzywnej, gra terenowa i wiele innych atrakcji. W tegorocznej edycji Centrum Rzeźby w Oroński zaprosiło do wspólnego działania instytucje i organizacje, którym również zależy na propagowaniu ekologii poprzez sztukę.

– Najmłodszym uczestnikom polecamy spektakl „Kapitan Porządek” i zajęcia przyrodnicze w terenie. Dorosłych zachęcamy do zapoznania się z archeologicznymi odkryciami z terenów Orońska i historią krzemienia czekoladowego. Clou programu będzie Manifest Międzygatunkowy połączony z warsztatami tworzenia haseł propagujących ideę równości wszystkich stworzeń – dodaje dyrektor Eulalia Domanowska.

ORGANIZATORZY:

Fundacja im. Józefa Brandta

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Samorząd Województwa Mazowieckiego

Gmina Orońsko

BEZPŁATNE AUTOBUSY:

Radom – Orońsko (dworzec PKP „pod zegarem”) 11.30 i 14.00

Orońsko – Radom (parking przy starej „siódemce”) 16.30 i 18.30

WYCIECZKA Z WARSZAWY DO CENTRUM RZEŹBY POLSKIEJ

W związku z Dniem Ziemi dla wszystkich zainteresowanych osób CRP oferuje możliwość skorzystania z płatnego przewozu autokarowego na trasie Warszawa – Orońsko – Warszawa.

Autokar wyjeżdża 28 kwietnia (niedziela) o godz. 10.30 z parkingu Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki od strony ulicy Królewskiej. Wyjazd z Orońska o godzinie 18.00. Koszt przejazdu to 40 zł.

Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia oraz wycieczki z Warszawy do CRP dostępne są na stronie internetowej instytucji.

KomentarzeCLOSE
CLOSE