full screen background image

Poświąteczny tydzień w biblioteceDyskusyjny Klub Książki, otwarcie wystawy fotograficznej czy quiz wiedzy o baśniach i bajkach – to propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej na poświąteczny tydzień. W harmonogramie MBP z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich nie mogło zabraknąć spotkania z radomskimi pisarzami (Grzegorz Bartos, Ewa Podsiadły-Natorska, Anna Litwinek, Adrian Szary), z którymi radomianie będą mogli porozmawiać nie tylko o literaturze. 

Poświąteczny tydzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej

23 kwietnia, godz. 17.0, Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

„Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”. Słowa Józefa Czechowicza posłużyły MBP za motto spotkania z radomskimi pisarzami: Grzegorzem Bartosem, Ewą Podsiadły-Natorską, Anną Litwinek i Adrianem Szarym, z którymi będzie można porozmawiać o książce… i nie tylko. Moderatorem dyskusji będzie Izabela Krasińska. Spotkanie zorganizowane z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

24 kwietnia, godz. 12:00, Filia nr 16, ul. Barycka 2

Opowieści z kuferka babuni – quiz wiedzy o baśniach i bajkach. Spotkanie zorganizowane z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (skierowane do dzieci z II i III klas szkół podstawowych)

24 kwietnia, godz. 17.00, Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13

Dyskusyjny Klub Książki – cykliczne spotkanie przeznaczone dla wszystkich miłośników literatury. Tym razem będziemy dyskutować o książce „Tuwim. Wylękniony bluźnierca” Mariusza Urbanka.

24 kwietnia, godz. 17.00, Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

Wiosna, wiosna, ach to ty… Wiersze polskich poetów w recytacji aktorów radomskiego teatru Proscenium z muzyką w wykonaniu Krzysztofa Iwańczuka.

25 kwietnia, godz. 10.30, Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

Spotkanie Autorskie z Wojciechem Krupą

25 kwietnia, godz. 12.00, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, galeria M10

Otwarcie wystawy pokonkursowej Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego Krajobrazy Polskie, edycja VII Barwy krajobrazu.
Organizator konkursu: Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych Stylizacji i Usług w Radomiu.
Konkurs pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia i patronatem artystycznym Wydziału Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Technologicznego w Radomiu.

26 kwietnia, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

Klub Gier Planszowych – cykliczne spotkanie graczy kierowane do czytelników w każdym wieku.

26 kwietnia, godz. 17.30, Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13

Tygiel – promocja antologii z warsztatów literackich, prowadzonych przez Adriana Szarego, w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „ARKA” w Radomiu. W publikacji znalazły się nie tylko wiersze uczestników zajęć, ale także prace nagrodzone i wyróżnione w XXI Regionalnym Konkursie Literackim organizowanym przez SCM „ARKA”.

– Życzymy spokojnych, radosnych i zaczytanych Świąt Wielkanocnych, a zaraz po świętach zapraszamy do biblioteki! – zachęca Marta Trojanowska z Działu Promocji Książki i Biblioteki MBP w Radomiu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Komentarze