E-usługi w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego



W Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zostanie uruchomiony system e -usług. Już od poniedziałku, 1 października br. pacjenci będą mogli m.in. rejestrować się online, zażądać odpis dokumentacji medycznej nie wychodząc z domu lub zamówić drogą elektroniczną transport sanitarny. Głównym celem e-usług jest usprawnienie funkcjonowania pogotowia oraz skrócenie kolejek do gabinetów lekarskich.

– To ważny moment dla naszego miasta. Oddajemy pacjentom radomskiego pogotowia system e-usług. To projekt, który przede wszystkim usprawnia funkcjonowanie pogotowia oraz daje większy komfort pacjentom. To jeden z pakietów e-usług, które w najbliższym czasie zamierzamy uruchomić. Teraz pogotowie, następnie urząd i szpital. Cel inicjatywy jest jeden: aby radomianie mieli jak najlepszą obsługę – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Dzięki e-usługom możliwe będzie wydrukowanie w gabinecie recept, skierowań do poradni, szpitali, gabinetów oraz zwolnień lekarskich łącznie z przesłaniem ich drogą elektroniczną do ZUS. Pacjenci będą mogli także zarejestrować się online do wybranego gabinetu znajdującego się w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, a także zażądać swojej dokumentacji medycznej.

– Od poniedziałku zamierzamy uruchomić e -usługi dla pacjentów. Projekt jest szerszy, bo dotyczy wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego w całej Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Myślę, że najbardziej usprawnią rejestrację „kioski”, dzięki którym każdy pacjent będzie mógł dokonać rejestracji wprowadzając swój numer PESEL. Następnie informacje dotyczące pacjenta będą bezpośrednio przepływały do wybranego gabinetu, gdzie lekarz bądź pielęgniarka odczyta czy pacjent jest ubezpieczony. Dzięki temu unikniemy dodatkowych operacji, które do tej pory wykonywane były w sposób manualny i zajmowały dużo czasu. Jeśli pacjent był już wcześniej zarejestrowany, wówczas na ekranie monitora wyświetli się cała jego historia bytności w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego – tłumaczył dyrektor RSPR, Piotr Kowalski.

– Chcemy być prawdziwie europejskim miastem, dlatego czy to w szpitalu, pogotowiu, czy w Urzędzie Miejskim, wprowadzenie e-usług i możliwość elektronicznego zapisywania się jest bardzo ważna. Myślę, że dla przeciętnego mieszańca e-usługi będą miały największe znaczenie w przypadku świadczenia nocnej i świątecznej pomocy medycznej, ponieważ kolejka do lekarza będzie usystematyzowana. Wypisane recepty, zamówienie transportu medycznego czy sprawdzenie historii choroby- to wszystko będzie mogło odbyć się drogą elektroniczną – dodał wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Koszt projektu e-usług wraz z jego wdrożeniem do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego to 6 mln 100 tys. zł.

Komentarze



CLOSE
CLOSE