full screen background image

Daria Zawiałow – singiel zapowiadający nowy album. PREMIERA„Nie Dobije się Do Ciebie” to pierwsza piosenka zapowiadająca nowy album Darii Zawiałow. Tekst do piosenki napisała sama artystka, a muzykę razem z nią skomponowali Michał Kush, Piotrek ” Rubens ” Rubik.

Muzyka nawiązuje do klimatu lat osiemdziesiątych. Surowe brzmienie w które wkomponowany jest hipnotyczny wokal artystki.
Trzeba przyznać, że Daria Zawiałow potrafi zaskoczyć, podać słuchaczom piosenkę o ciekawym brzmieniu. Już po pierwszej płycie było jasne że Daria nie spocznie na laurach, że będzie pracować, zaskakiwać i z pewnością nie raz zamiesza na polskiej scenie muzycznej. Teraz zrobiła to nowym singlem.

Niech jednak nie zmyli Was koncepcja okładki najnowszego singla Darii Zawiałow! Warto przenieść się na chwilę do świata dziewczyny z odbicia w lustrze aby przekonać się, że „Nie dobiję się do Ciebie” to tylko z pozoru lekka, synth-popowa kompozycja!

„Warstwa liryczna opowiada o niestabilnej emocjonalnie dziewczynie, która toczy walkę z samą sobą. Podąża za mężczyzną, którego już dawno straciła, który jest dla niej nieosiągalny. Moja bohaterka jest tego świadoma, a mimo to uparcie idzie przed siebie. Jest zamknięta w swoim własnym labiryncie, balansuje pomiędzy rzeczywistością, a tym co nie istnieje naprawdę. – tłumaczy Daria.

Teledysk zadziwiająco kontrastuje z żywą i pełną barw okładką i przenosi nas do miejsca rodem z serialu „Stranger Things”! Jest mroczny i tajemniczy.

Wraz z Dominiką Podczaską, reżyserką teledysku, starałyśmy się przenieść klimat piosenki na obrazek i oddać cały mrok, kryjący się za postacią bohaterki. Muszę przyznać, że po raz pierwszy realizowałyśmy mój scenariusz, dlatego tym bardziej jestem związana z tym klipem.”dodaje Daria.

Daria Zawiałow znana ze swojej pracowitości i scenicznego ADHD zapowiedziała, że producentem jej drugiego albumu będzie Michał Kush, który odpowiadał również za pierwsze dzieło wokalistki – album A Kysz!, nagrodzony dwoma Fryderykami w kategorii Debiut Roku oraz Album Roku – Alternatywa. O perfekcyjnie dopracowaną i bogatą warstwę instrumentalną możemy być zatem spokojni. Jednak, jak podkreśla sama artystka, najnowszy album obfitować będzie w całkowicie nowe, nieznane dotąd brzmienia.

„Nie dobije się do Ciebie” to utwór, który jest wstępem do nowego etapu w moim życiu. Jest dla mnie czymś nowym, ale jednocześnie bardzo moim. Wraz z Michałem Kushem (producentem) idziemy do przodu, czując w sobie ogromne pokłady energii. Nieco bardziej elektronicznie, ale zachowując naszą miłość do gitarowych brzmień.” dodaje artystka.

Prze nami teledysk. Czysta przyjemność …

 

Tekst piosenki:
Nie znam słowa
Nie znam nawet twego cienia
Nie znam myśli
Jest za trudna mowa ciała
Papilarne linie mocno nieczytelne są
Oczy tańczą jakbym dla nich nie istniała

Czy dowiem się z gazet co teraz czujesz?
Czy dowiem się kiedyś jak mnie rysujesz w głowie?

nie dobije się do ciebie
nie dobije się do ciebie
nie dobije się do ciebie
nie, nigdy nie dobije się
nie dobije się do ciebie
nie dobije się do ciebie
nie dobije się do ciebie
nie, nigdy nie dobije się

moje słowa, są wokół twego ciebie
nie ląduje, jest za krótka fala dźwięku
zbyt niezdarne próby ciągłej konfrontacji są
usta milczą, tak by nie dopuścić lęku

nie dobije się do ciebie
nie dobije się do ciebie
nie dobije się do ciebie
nie, nigdy nie dobije się

krzyki rozchodzą się na wschodni brzeg
walą z wiatrem, tak by słyszeć je
miraż powoli rozmywa się
plan doskonały krótkoskrzydły jest
w mgnieniu oka głowa w piach
tworze pozory, ukrywając strach
biegiem przed siebie w słępy pęd
czuje w kościach że

gdy dobije się do ciebie
wniosę miły ci przez drzwi
wszystkie swoje zęby, słowa
tak, żebyś mógł zaufać mi

nie, nie, nie, nie
nie dobije
nie, nigdy nie dobije się

Komentarze