„Elektrownia” szuka modelek do sesji!Anka Leśniak oraz Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zapraszają pełnoletnie kobiety do udziału w sesji zdjęciowej związanej z wystawą „patRIOTki”.

– Uczestniczki sesji wcielą się w polskie bojowniczki, które na początku dwudziestego wieku w zaborze rosyjskim brały udział w zamachach na carskich urzędników. „Użyczą” w ten sposób swoich twarzy konkretnym, choć dziś niemal anonimowym konspiratorkom, po których często nie pozostały żadne wizerunki. Były to kobiety z różnych klas społecznych, w różnym wieku i z różnym wykształceniem – mówi Kinga Maszczyńska z MCSW „Elektrownia”.

Anka Leśniak

– Zgłoszenia ochotniczek przyjmujemy mailowo do 16 listopada do godz. 14.00 pod adresem mailowym ewelina@elektrownia.art.pl. Prosimy, żeby wiadomości zawierały imię i nazwisko, wiek i numer telefonu do kontaktu. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Mile widziane własne stroje, zwłaszcza „góry” (bluzki, żakiety), nakrycia głowy i dodatki w klimacie przełomu XIX i XX wieku – tłumaczy Kinga Maszczyńska.

Efekty sesji zostaną zaprezentowane podczas kolejnych odsłon projektu „patRIOTki” oraz na stronie internetowej artystki. Sesja odbędzie się w poniedziałek, 19 listopada br. w godz. 9-14 w MCSW „Elektrownia” przy ul. Kopernika 1 w Radomiu.

Więcej na temat wystawy „patRIOTki” znajdziesz tutaj. 

Komentarze