full screen background image

Enea Nowa Energia będzie miała siedzibę w RadomiuTo w Radomiu swoją siedzibę znajdzie Enea Nowa Energia. Chodzi o nową spółkę powołaną przez Grupę Enea zajmującą się wytwarzaniem energii i ciepła. W radomskiej siedzibie, która zacznie działać pod koniec roku, zatrudnienie znajdzie ponad sto osób. Zarząd nowej spółki planuje także nawiązać współpracę z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu

Grupa Enea, zajmująca się wytwarzaniem energii i ciepła, powołała nową spółkę. To Enea Nowa Energia z siedzibą w Radomiu. Głównym zadaniem nowej firmy będzie zarządzanie projektami opartymi o odnawialne źródła energii (OZE). Jak informuje Paweł Szczeszek, prezes Enei – nowo utworzona spółka ma rozwijać aktywa OZE w oparciu o najnowocześniejsze i optymalne ekonomicznie rozwiązania technologiczne. Chodzi przede wszystkim o redukcję emisji dwutlenku węgla.

Spółka Enea Nowa Energia (odpowiedzialna za rozwój OZE w Grupie Enea) swoją siedzibę będzie miała w Radomiu. Wybór naszego miasta wiązał się z bliskością Kozienic, gdzie zlokalizowana jest Enea Wytwarzanie – tłumaczy Tomasz Siwak, prezes nowej spółki. W radomskiej siedzibie zatrudnienie ma znaleźć ponad 100 osób m.in. technicy, analitycy, energetycy czy pracownicy z tzw. branży wody, wiatru i słońca.

Enera Nowa Energia planuje także nawiązać współpracę z radomskim Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym – mówi Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, który jednocześnie podkreśla, że uruchomienie spółki w Radomiu to szansa dla miasta na jego rozwój.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie znajdzie swoją siedzibę w Radomiu nowa spółka. Władze Enei są w trakcie poszukiwań lokalizacji, a o jej wyborze mają poinformować w przeciągu dwóch, trzech miesięcy. 

Enea Nowa Energia ma zacząć działać w Radomiu pod koniec tego roku.

Komentarze