W Radomiu powstanie Dzienny Dom dla osób z AlzheimeremTo wsparcie dla osób w pierwszej fazie chorób otępiennych – w Radomiu powstanie Dzienny Dom Pobytu „Radosna Przystań”. W placówce, którą poprowadzi  Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Rodzin „Nowe Perspektywy”, pomoc znajdą m.in. osoby z Alzheimerem. Działalność „Radosnej Przystani” będzie opierała się na aktywizacji fizycznej i intelektualnej spowalniającej chorobę

W Radomiu powstanie Dzienny Dom Pobytu m.in. dla osób z Alzheimerem. W placówce pomoc znajdzie 18 radomian w pierwszej fazie chorób otępiennych. Dzienny Dom Pobytu „Radosna Przystań” poprowadzi Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Rodzin „Nowe Perspektywy”. Jak wyjaśnia prezes organizacji Monika Dudek – podopieczni będą pracować w trzech, 6-osobowych grupach podczas warsztatów czy zajęć ogólnorozwojowych.

„Radosna Przystań” ma rozpocząć swoją działalność 1 września. Placówka swoją siedzibę znajdzie w budynku przy ulicy Lubońskiego 2 w Radomiu. Na prowadzenie Dziennego Domu Pobytu organizacja „Nowe Perspektywy” otrzymało ponad 3,3 mln zł dotacji z budżetu Mazowsza. W sumie w całym województwie ma powstać 6 takich placówek – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Rekrutacja do Dziennego Domu Pobytu dla osób w pierwszej fazie chorób otępiennych ma się rozpocząć na początku sierpnia. Opłata za pobyt w „Radosnej Przystani” będzie wynosiła 150 zł miesięcznie przeznaczonych na specjalistyczne wyżywienie.

KomentarzeCLOSE
CLOSE