Europejski Tydzień Zrównoważonego TransportuRezygnacja z samochodu na rzecz roweru czy własnych nóg – to cel rozpoczętego dziś Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tak jak w całej Europie również i w Radomiu do niedzieli potrwają obchody tego proekologicznego wydarzenia. Ich zwieńczeniem będzie tradycyjnie Dzień bez Samochodu

Spacery po Radomiu z przewodnikiem, dzień otwarty w Muzeum Polskich Rowerów czy warsztaty jazdy na rolkach to atrakcje wpisujące się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem corocznej kampanii jest zachęcenie mieszkańców do korzystania z ekologicznych środków komunikacji. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu potrwa do niedzieli – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu mieszkańcy mogą wziąć udział w konkursie na nazwy pierwszych w Radomiu 10 autobusów elektrycznych. Nowe pojazdy wyjadą na radomskie drogi w połowie przyszłego roku – mówi Piotr Szprendałowicz, dyrektor w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu zwieńczy Dzień bez Samochodu z darmową komunikacją miejską i festynem w parku na Obozisku – podkreśla wiceprezydent.

W ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu darmowy czas przejazdu Radomskim Rowerem Miejskim zostanie wydłużony do godziny. To dobra wiadomość dla radomian, którzy chętnie korzystają z miejskich rowerów.

Tegoroczne, obowiązujące w całej Europie hasło kampanii to „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”.

Szczegółowy program Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu dostępny jest stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

 

KomentarzeCLOSE
CLOSE