Uczniowie ZDZ-tu dostali karabinki od Fabryki BroniUczniowie radomskiego ZDZ-tu będą mogli w praktyce sprawdzić jak strzela się z prawdziwej broni. Dwa karabinki pneumatyczne czyli popularne „wiatrówki” przekazała szkole Fabryka Broni. Będą z nich korzystać klasy mundurowe

„Wiatrówki” trafiły w ręce uczniów klas mundurowych Szkół 72. Pułku Piechoty z radomskiego ZDZtu. Broń przekazała szkole Fabryka Broni. Dzięki temu młodzież będzie mogła ćwiczyć sprawność strzelecką na nowoczesnym sprzęcie. To efekt patronatu, którym Fabryka Broni objęła szkołę – mówi Katarzyna Kołodziejska, dyrektorka placówki.

Przekazanie karabinków to część porozumienia. W ramach współpracy młodzież może też odbywać praktyki w „Łuczniku” – mówi Adam Suliga , prezes Fabryki Broni.

To kolejna transza, bo na początku roku szkoła otrzymała już dwie sztuki „wiatrówek”. Dzięki temu uczniowie mogli przygotować się do proobronnego międzynarodowego obozu szkoleniowego, który odbył się w Anglii – mówi nauczyciel, płk rez. Sławomir Gąsior.

Szkoła, jako jedna z nielicznych w regionie posiada własną strzelnicę. To właśnie tutaj uczniowie korzystają z przekazanego przez Fabrykę Broni sprzętu.

Karabinki działają na zasadzie wykorzystania sprężonego powietrza i nie wymagają rejestracji ani pozwolenia.

KomentarzeCLOSE
CLOSE