full screen background image

Ewa Kopacz i Władysław Kosiniak-Kamysz poparli Radosława Witkowskiego– Miarą współczesnego patriotyzmu jest udział w wyborach. Radomianie nie mogą odpuścić drugiej tury – podkreślił prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, który wraz z byłą premier Ewą Kopacz poparli dziś Radosława Witkowskiego. Obecny włodarz naszego miasta w najbliższą niedzielę zawalczy z Wojciechem Skurkiewiczem o fotel prezydenta Radomia.

– Zawsze stawiałam na młodych, energicznych i przyzwoitych ludzi. Kilka temu postawiłam na Władysława Kosiniaka-Kamysza, a 4 lata temu na kogoś, kto równie dobrze się sprawdził i tą osobą jest Radosław Witkowski. Zadziwiły mnie słowa prezesa Kaczyńskiego, który powiedział, że w Radomiu się nic nie dzieje i jest to miasto jak z lat 90-tych. Moim zdaniem prezes chyba nie chce tego widzieć, ale przede wszystkim najpierw musi mentalnie wyjść ze średniowiecza i zobaczyć, że Radom jest w XXI wieku. Jedni tylko mówią, a drudzy robią i tymi dokonaniami może pochwalić się Radosław Witkowski. Apeluję do wszystkich: idźcie na wyborów pamiętając, że sympatia w PiS-ie jest ulotna, bo dobry gospodarz nie liczy, że ktoś z góry spojrzy na niego łaskawym okiem. Ja chcę, żeby w Radomiu było dobrze, stabilnie i przyszłościowo, dlatego trzymam kciuki za obecnego włodarza naszego miasta– mówiła była premier Ewa Kopacz.

– Należy postawić na dobrych ludzi i na dobrego prezydenta, bo nie można wybierać złych ludzi i myśleć, że dokonają dobrych rzeczy, że będą budować wspólnotę i porozumienie. Zasiane w Polsce ziarno nienawiści zawsze wyda zły plon. Wybór Radosława Witkowskiego w Radomiu jest sygnałem, że chcemy budować wspólnotę i nie podajemy się ludziom, którzy żywią się zawiścią. Jesteśmy dziś po to, żeby wesprzeć wybór państwa samorządowego, demokratycznego, a przez to sprawiedliwego, bo taki jest i będzie Radom, jeśli mieszkańcy oddadzą głos na Radosława Witkowskiego, który jest uosobieniem wartości, w które wszyscy wierzymy – stwierdził poseł Władysław Kosiniak-Kamysz.

Radosław Witkowski podziękował za poparcie i jednocześnie podkreślił, że jedyna słuszna wizja Radomia to miasto nowoczesne, tolerancyjne i otwarte. – Jestem dumny z tego, co udało się przez te 4 lata zrobić, dlatego zabolały mnie słowa prezesa Kaczyńskiego. Radom odbiega od lat 90-tych, a ja jestem gwarantem na to, że nasze miasto będzie się dalej rozwijać.

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 4 listopada. Lokale wyborcze będą czynne między godziną 7 a 21. Kampania wyborcza zakończy się w piątek, 2 listopada o północy.

Komentarze