full screen background image

Radomska „Dedykacja” – koncert zapowiadający płytęRadomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” od września realizuje projekt: Nagranie płyty z muzyką klasyczną pt.”Dedykacja”. Krążek ukaże się w grudniu, ale już w najbliższą niedzielę odbędzie się koncert zapowiadający album, na którym znajdą się nostalgiczne kompozycje w mistrzowskim wykonaniu.

Płyta będzie zawierała polskie utwory XX wieku na skrzypce i fortepian, kompozytorów, których twórczość naznaczona jest piętnem II wojny światowej bądź prześladowań, a którzy byli także często świadomie zapomniani w PRL-u (m.in.Karol Rathaus, Władysław Szpilman, Józef Koffler). Zostaną one wykonane przez wybitnych muzyków o dużym dorobku artystycznym, skrzypka Mateusza Strzeleckiego i pianistę Andrzeja Ślązaka.

– Album „Dedykacja” to wspólny pomysł „Łaźni” i Mateusza Strzeleckiego, naszego radomskiego skrzypka. To artyści czuwali nad częścią merytoryczną i to oni wybierali kompozycje. Każdy utwór ma swoją niepowtarzalną historię, bo jest dziełem kompozytorów naznaczonych piętnem II wojny światowej. Płyta „Dedykacja” to hołd dla tych muzyków oraz jest po części premierą fonograficzną utworów wcześniej niepublikowanych. Niedzielny koncert to zapowiedź całego projektu i płyty, która wpisuje się w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – mówiła Marlena Burska z radomskiej „Łaźni”.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny Ślad” przez Instytut Muzyki i Tańca.

Koncert zapowiadający płytę „Dedykacja” odbędzie się 4 listopada br. o godz. 18:00 w radomskiej „Łaźni” przy ul. Żeromskiego 56. Wstęp wolny.

W koncercie wystąpią:

Skrzypce – Mateusz Strzelecki
Fortepian – Andrzej Ślązak
Sopran – Monika Świostek

Komentarze