Festiwal Gombrowiczowski z nowym plakatemTeatr Powszechny ma nowy plakat promujący Festiwal Gombrowiczowski. Projekt został wyłoniony w zamkniętym konkursie międzynarodowym. Wzięli w nim udział uznani artyści specjalizujący się w sztuce plakatowej. Najlepsza zdaniem jurorów okazała się praca Michała Batorego

Profil Witolda Gombrowicza w formie pięści na fioletowym tle – to zwycięski plakat artysty Michała Batorego. Chodzi o Międzynarodowy Konkurs na najciekawszy plakat Gombrowiczowski zorganizowany przez Teatr Powszechny w Radomiu. Praca stanie się graficzną wizytówką XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Jak podkreśla juror Wojciech Leder malarz i profesor łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych – autor projektu to jeden z najwybitniejszych polskich plakacistów i laureat międzynarodowych konkursów.

Do udziału w konkursie zaproszono wybitnych plakacistów. Jury, któremu przewodniczyła Małgorzata Potocka, dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego, przyznało trzy nagrody: za pierwsze miejsce – 6000 zł – dla Michała Batorego, za drugie miejsce – 4000 zł dla Justyny Czerniakowskiej, za trzecie miejsce – 3000 zł dla Anny Wieluńskiej.

Teatr zaprezentuje wyróżnione plakaty podczas inauguracji XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Jak opisuje juror Tomasz Tyczyński, kurator Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli – konkurs zorganizowano w związku z przypadającą w tym roku 50. rocznicą śmierci Witolda Gombrowicza. Od tego roku ma się odbywać regularnie.

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu na najciekawszy plakat Gombrowiczowski był Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu przy wsparciu Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli oraz Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Teatr Powszechny w Radomiu jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego od 26 lat.

Komentarze