„Pajęczarki” przywiozły z Gdańska worek medali

17 medali z VI Grand Prix Aleksandry Kobielak i 11 krążków z Mistrzostw Europy Fitness FIT-KIDS & Fitness Aerobic przywiózł Zespół Akrobatyczny „Pajęczarki” działający przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej

Dwudniowa impreza odbyła się w Hali Amber Expo w Gdańsku. Pajęczarki pod wodzą Anny Stawczyk wywalczyły nad morzem tytuły Mistrzyń Europy w dwóch kategoriach – Duet mały: Sandra Jagodzińska i Nikola Zakonek oraz Trio: Ada Biernacka, Natalia Bednarska i Maja Starzyńska.

Srebrne medale powędrowały do Duetu dużego: Natalia Bednarska i Maja Starzyńska oraz formacji Musical Show Girls w składzie Oliwia Boniecka, Kinga Hryniuk, Aleksandra Jarmułowicz, Anna Kiraga i Zuzanna Zięba. Brązowe krążki zdobyły cztery solistki – Zuzanna Rogala, Aleksandra Podsiadło, Iga Michalak i Inga Kobyłecka, dwa duety – Iga Michalak i Maria Podsiadła oraz Maria Siejko i Kornelia Zgorzelak oraz jedno trio – Aleksandra Jesionek, Wiktoria Maciąg i Weronika Skórzyńska.

W czasie imprezy publiczność mogła obejrzeć 250 występów zawodniczek z kraju i zagranicy.

Pajęczarki triumfowały również w VI edycji Grand Prix Aleksandry Kobielak-Mistrzyni Świata Fitness. Zdobyły łącznie 17 medali, co zdecydowanie uplasowało je na pierwszym miejscu jako zespół podczas tej imprezy.

Medale zdobyły:

Kategoria formacja:
1 miejsce – Oliwia Boniecka, Kinga Hryniuk, Zuzanna Zięba, Anna Kiraga, Aleksandra Jarmułowicz