full screen background image

Festyn ekologiczny w parku im. T. KościuszkiW piątek, 2 czerwca w Parku im. T. Kościuszki w pobliżu muszli koncertowej odbędzie się festyn ekologiczny „Radom – Czyste Miasto”. O atrakcjach jakie organizatorzy przygotowali na festyn ekologiczny rozmawialiśmy z Gościem Radia Radom – Agnieszką Kowalczyk, kierownikiem działu gospodarki odpadami RADKOM. Rozmawiała Małgorzata Pawlak.

Festynowi towarzyszyć będą:
występy artystyczne i wystawy związane z ekologią, ochroną środowiska i czystością w mieście, tor przeszkód, fotobudka, klauni, występy artystyczne i wystawy związane z ekologią, ochroną środowiska i czystością w mieście.
zbiórka makulatury,

zbiórka kłódek, kluczy, klamek, kamizelek odblaskowych i kasków, czyli K-5,

ekobazar – wymiana rzeczy na inne oraz oddawanie zbędnych w dobrym stanie: zabawek, porcelany, drobnego sprzętu RTV i AGD, książek, płyt CD, elementów dekoracyjnych, artykułów sportowych,

majsterkowo z Castoramą – warsztaty praktyczne dla dzieci, podczas których uczestnicy pod okiem specjalisty będą mieli możliwość ponownego wykorzystania przedmiotów do zrealizowania projektu własnego pomysłu,
bank odblasków – przekazywanie zbędnych elementów odblaskowych innym osobom,

Rzeczy będące przedmiotem zbiórki, tj. metalowe klamki, klucze, kłódki, kaski, kamizelki, elementy odblaskowe, makulatura i przedmioty na Ekobazar” podczas festynu można wymienić na sadzonki kwiatów oraz ziół.

Festyn odbędzie się w godz. 13-18.

Komentarze