full screen background image

Gwiazdy Lekkoatletyki wystartują w RadomiuW niedzielę, 4 czerwca, Radom stanie się lekkoatletyczną stolicą Polski. Podczas Mityngu Gwiazd, wystąpią medaliści mistrzostw świata i Europy, z dwukrotnym srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich, Piotrem Małachowskim na czele.

– Stadion przy ulicy Narutowicza będzie gościł gwiazdy lekkoatletyki. Przed radomską publicznością wystąpią medaliści największych międzynarodowych, lekkoatletycznych imprez. Przykładamy ogromną wagę do wychowywania młodzieży przez sport. Wierzę, że spotkanie ze znanymi i utytułowanymi lekkoatletami będzie dla wielu młodych radomian inspiracją do rozpoczęcia przygody ze sportem, a dla tych którzy już uprawiają wybraną dyscyplinę stanie się motywacją do jeszcze cięższej pracy – powiedział prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

W zawodach weźmie udział Piotr Małachowski – polski dyskobol, trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich. W Pekinie oraz w Rio de Janeiro zdobył srebrne medale.

– Są tu bardzo dobre warunki do organizacji lekkoatletycznych zawodów i myślę można się spodziewać świetnych wyników. Mam nadzieję, że mityng będzie dla kibiców formą relaksu i ciekawego spędzenia wolnego czasu. Jednocześnie będzie to też okazja, by dzieciom pokazać, że oprócz komputerów i gier jest też sport – powiedział Piotr Małachowski.
Zaplanowano rywalizację w takich dyscyplinach biegowych jak: 110 m pł, 300 m i 1000 m. Kobiety rywalizować będą także w chodzie na 3 km. Fani dyscypliny emocjonować się będą rywalizacją w konkurencjach technicznych, m.in.: skoku w dal, skoku o tyczce, skoku wzwyż, rzucie dyskiem, rzucie młotem czy rzucie oszczepem.

Widzowie, którzy wybiorą się na imprezę otrzymają tzw. Katalog Gwiazd – program imprezy, w którym będzie możliwość zebrania autografów od wyjątkowych, sportowych gości.

Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca na stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza. Początek o godz. 16. Wstęp bezpłatny.

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, poza Piotrem Małachowskim wystąpią:

– sprinterka Ewa Swoboda (mistrzyni Europy juniorów w biegu na 100 m z 2015 roku, brązowa medalistka seniorów w biegu na 60 m Halowych Mistrzostw Europy w 2017 roku),

– specjalizująca się w skoku wzwyż Kamila Lićwinko – m.in. triumfatorka Uniwersjady w Kazaniu w 2013 roku, halowa mistrzyni świata z 2014 roku, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro

– rywalizująca w biegach na średnich dystansach, brązowa medalistka ME z 2014 roku w biegu na 800 m, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro – Joanna Jóźwik.

– Sofia Ennaoui – którą można zobaczyć na średnich i długich dystansach. W Rio de Janeiro wystąpiła w finale biegu na 1500 metrów. Później zdobyła tytuł mistrzyni Europy w biegach przełajowych wśród młodzieżowców, a w tegorocznych, Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie wywalczyła brązowy „krążek” na 1500 m.

– urodzony w Opocznie średniodystansowiec, Adam Kszczot, medalista mistrzostw świata, mistrz Europy, półfinalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz Rio de Janeiro.

– Konrad Bukowiecki tegoroczny halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą.

Komentarze