Fogiel: Nie będziemy przymuszać do szczepieńRząd zamówił pierwszą transze szczepionek przeciwko COVID-19. To 16 mln dawek. Jak zapewnił w Mocnej Rozmowie poseł i wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel – szczepienie zgodnie z wcześniejszą deklaracją rządu będzie dobrowolne

Rząd nie będzie przymuszał do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 – zadeklarował w Mocnej Rozmowie poseł i wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. To komentarz w sprawie oświadczenia ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który optuje za zaszczepieniem całej populacji dorosłych Polaków. W przeliczeniu na szczepionki byłoby to 31 mln dawek  – mówi Fogiel.

Pierwsza transza zamówionych przez rząd szczepionek to 16 mln dawek. Ma je dostarczyć Komisja Europejska. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki – rząd zamierza zakupić maksymalną przysługującą Polsce liczbę dawek. – Liczymy, że Polacy będą chcieli się zaszczepić przeciwko COVID-19 – mówi Fogiel, po czym dodaje – będziemy do tego zachęcać.

Przypomnijmy, pierwszeństwo do szczepień na koronawirusa będą mieli seniorzy, pracownicy służby zdrowia i formacje mundurowe.

Komentarze