full screen background image
Search

„Fonetyka” u Gombrowicza


Wybitne teksty i dobra muzyka – według takiej zasady Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli tworzy swój repertuar koncertowy. W niedzielę, 11 lutego będzie nie inaczej: zespół „Fonetyka” zagra i zaśpiewa teksty Wojaczka, Bursy, Ciechowskiego. Początek tego muzycznego i literackiego wydarzenia o godzinie 17. Wstęp wolny.

Grupa „Fonetyka” rozgłos zdobyła płytą, na której do rockowych brzmień przysposobiła teksty Rafała Wojaczka. Ich utwory miały zwolenników i przeciwników. Jednych zachwycało połączenie alternatywnej muzyki z poezją wybitnego outsidera, drudzy twierdzili, że aranżacje muzyczne „Fonetyki” nie mają za wiele wspólnego z klimatem tekstów Wojaczka. Byli i tacy, którzy uważali, że „Fonetyka” śpiewająca Wojaczka na żywo brzmi znacznie ciekawiej niż na płycie.

Jak jest w rzeczywistości, najlepiej przekonać się samemu, tym bardziej, że teraz muzycy mają w swoim repertuarze utwory innych niepokornych: Andrzeja Bursy i Grzegorza Ciechowskiego. Okazja już w najbliższą niedzielę, 11 lutego, w Muzeum Witolda Gombrowicza.  Zespół zagra w składzie: Mysław Wałczuk – wokal, Daniel Zaklikowski – gitara, Romek Gąsiorowski – perkusja, Olek Renda – bas.

Koncert rozpocznie się o godzinie 17. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona powierzchnią pałacu we Wsoli.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka o godz. 16.20. Powrót po koncercie.

Fot. Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

KomentarzeCLOSE
CLOSE