full screen background image

Joanna Trzepiecińska we WsoliNajpiękniejsze tradycyjne kolędy oraz współczesne kołysanki i pastorałki zaśpiewa we Wsoli Joanna Trzepiecińska. Świąteczny koncert znanej i popularnej aktorki odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza w najbliższą niedzielę, 8 grudnia o godz. 17:00.

50 rocznica śmierci Witolda Gombrowicza sprawiła, że mijający rok był w muzeum we Wsoli szczególnie intensywny, a wydarzenie goniło wydarzenie. Dlatego tym razem, już na zakończenie roku, Muzeum Witolda Gombrowicza proponuje spokojny i nastrojowy koncert, utrzymany w klimacie zbliżających się świąt.

W niedzielę we Wsoli wystąpi Joanna Trzepiecińska. Świąteczny program przygotowany przez aktorkę Teatru Polskiego w Warszawie to opowieść o cudzie narodzin w formie żartobliwych wspomnień i anegdot z jej rodzinnego domu. W warstwie muzycznej na koncert składają się zarówno najpiękniejsze tradycyjne kolędy, jak i współczesne kołysanki i pastorałki, napisane przez Jonasza Koftę, Ernesta Brylla, Agnieszkę Osiecką, do muzyki wspaniałych kompozytorów, m.in. Włodzimierza Nahornego, Andrzeja Kurylewicza, Jerzego Derfla i Seweryna Krajewskiego.

Aktorce towarzyszy przy fortepianie Wojtek Gogolewski.

Świąteczny koncert Joanny Trzepiecińskiej odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza w najbliższą niedzielę, 8 grudnia. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Dojazd z Radomia do Wsoli bezpłatnym autobusem, który odjedzie z przystanku Chrobrego/ Czysta (kier. Michałów) o godz. 16:20. Powrót tym samym autobusem po wydarzeniu, ok. godz. 18:30.

W muzeum, oprócz stałej ekspozycji poświęconej autorowi „Ferdydurke”, prezentowana jest obecnie także czasowa wystawa fotografii Cédrica Fioretti zatytułowana Vence. Zobaczyć ciszę. Dwadzieścia czarno-białych zdjęć oddaje klimat położonego na południu Francji miasta Vence, w którym Witold Gombrowicz spędził ostatnie lata życia.

Fot. Tadeusz Bielawski

Komentarze