full screen background image

Wiceminister skontrolował kierunek lekarskiNa Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu radomskiego uniwersytetu odbyła się kontrolna wizytacja. Przewodniczył jej wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Wojciech Maksymowicz. To konsekwencja negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej, co do jakości kształcenia na kierunku lekarskim Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego analizuje sytuację kierunku lekarskiego radomskiego uniwersytetu. Uczelnię skontrolował wiceminister prof. Wojciech Maksymowicz z inicjatywy ministra Jarosława Gowina. Delegacja zapoznała się z medycznym wyposażeniem Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Wizytatorzy wysłuchali także wyjaśnień władz uniwersytetu, co do negatywnej oceny kierunku lekarskiego wystawionej przez Polską Komisję Akredytacyjną – mówi dr hab. Dariusz Trześniowski, prof. UTH Radom i rzecznik prasowy.

Na przełomie stycznia i lutego ma zapaść decyzja, co do przyszłości medycyny na UTH. Ostatecznością jest zamknięcie kierunku. Jak podkreśla prof. Trześniowski – władze uczelni są dobrej myśli, bo robią wszystko, by do tego nie dopuścić.

Z mniejszym optymizmem do przyszłości kierunku lekarskiego podchodzi europoseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Bielan. Dziś w Mocnej Rozmowie podkreślił, że właśnie ważą się losy medycyny na UTH, której sytuacja jest dramatyczna.

W wizytacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uczestniczyli prof. Zbigniew Łukasik, prorektor dr Wojciech Żurowski i dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu prof. Zbigniew Kotwica.

Komentarze