full screen background image
Search

Forum Młodych PiS Radom o strajku nauczycieli

->

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu zaapelowało dziś do nauczycieli z poseł Anną Białkowską na czele, by na okres świąt wielkanocnych zaniechać działań strajkowych. – Postulaty, które przedstawiają protestujący przestają być wiarygodne w sytuacji, kiedy nauczyciele stoją w jednym szeregu z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej – podkreślił Łukasz Mierzejewski z radomskiego FM PiS.

– Chcielibyśmy się odnieść do strajku nauczycieli, którzy protestowali również pod siedzibą PiS w Radomiu. W strajku uczestniczyli politycy opozycji i na przykładzie poseł Anny Białkowskiej apelujemy do parlamentarzystów, by w tym okresie nie skupiali się na swoich własnych korzyściach politycznych i nie straszyli maturzystów, że egzaminy się nie odbędą. Pragnę podkreślić, że ze strony rządu, który proponuje nauczycielom 15-procentową podwyżkę, jest chęć porozumienia – mówił Kamil Bartuzzi, pełnomocnik FM PiS Radom.

– Apeluję do poseł Anny Białkowskiej, która jest nauczycielem, jak i do wszystkich protestujących w ostatnim czasie pod siedzią PiS, by szczególnie w tym Wielkim Tygodniu wyciszyć się i zastanowić. Zamiast biegać z kartkami po rynku, lepiej przygotować się do świąt Wielkiejnocy i przeżyć je z rodziną, by po świętach porozmawiać w sprawie nauczycieli – zaproponowała Agnieszka Urbańska z Forum Młodych PiS Radom.

– Postulaty, które przedstawiają nauczyciele przestają być wiarygodne w sytuacji, kiedy nauczyciele stoją w jednym szeregu z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej. Warto wspomnieć, że działacze PO przez 8 lat mieli realny wpływ na zarobki nauczycieli. Po świętach powrócimy również do tematu matur. Apelujemy do nauczycieli i pedagogów, by na czas egzaminów dojrzałości zaprzestali strajku i pozwolili w sposób godny podejść maturzystom do egzaminów – mówił przedstawiciel Forum Młodych PiS Radom, Łukasz Mierzejewski.

Przypominamy, że ogólnopolski strajk nauczycieli rozpoczął się w poniedziałek, 8 kwietnia br. i ma potrwać do dowołania.

Sytuację w Radomiu w kontekście strajku monitoruje w naszym mieście specjalny zespół powołany przez prezydenta Radosława Witkowskiego. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Komentarze