full screen background image
Search

Utrudnienia w ruchu podczas dwóch procesji

->

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejściem procesji drogi krzyżowej, w dniu 19 kwietnia 2019 roku (piątek) w godzinach około 15:00-16:00 wystąpią utrudnienia w ruchu oraz komunikacji na osiedlu Akademickim, a w godzinach 20:30-22:00 na Borkach.

– Procesja na osiedlu Akademickim wyjdzie około godziny 15:00. Jej trasa będzie przebiegała sprzed kościoła ulicami Rapackiego, Szczawińskiego, drogą lokalną wzdłuż Żółkiewskiego, Górniczą i Rapackiego – ponownie do kościoła. Może to spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej linii 3 i 11 – mówi rzecznik prasowy MZDiK Dawid Puton.

Procesja na Borkach wyjdzie około godziny 20:30, przejdzie przez skrzyżowanie ulic Limanowskiego i Wierzbickiej, a następnie ulicami Pawią, Stasieckiego oraz Limanowskiego powróci do kościoła. Chwilowe postoje (stacje drogi krzyżowej) zaplanowano jedynie na ulicach Pawiej i Stasieckiego (procesja nie będzie zatrzymywać się na ulicy Limanowskiego). Może to również spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej linii 1, 7, 12, 14, 16, 17 i 25.

– MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie ostrożności w rejonie tras obu przemarszów, stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem oraz w miarę możliwości o omijanie tych rejonów miasta w godzinach wieczornych! – dodaje Dawid Puton, rzecznik prasowy MZDiK

Źródło: MZDiK

Komentarze