full screen background image
Search

Gmina Jastrzębia stawia na ekologię


Gmina Jastrzębia należąca do powiatu radomskiego jest miejscem, w który można odetchnąć. Dosłownie – czystym powietrzem i w przenośni, ponieważ położna jest w otulinie Parku Kozienickiego

W Jastrzębi znajduje się obszar Natura 2000, opisywała wójt Elżbieta Zasada. Gmina jest malowniczo usytuowana w otoczeniu przyrody i rzek m.in. Radomki i Pacynki. Kolejnym walorem Jastrzębi jest sąsiedztwo Radomia. Te dwa miejsca oddalone są od siebie o ok. 20 km.

Można przyjechać na wycieczki rowerowe. Drogi są bardzo dobre. Bardzo dużo inwestujemy w gminę. Rekreacja, wypoczynek – mieszkańcy mogą przyjść, posiedzieć nad zalewem. Zapraszamy przede wszystkim, żeby przyjechać, odpocząć, popatrzeć na piękne krajobrazy.

Walory Jastrzębi zauważają i doceniają również mieszkańcy innych miejscowości, także radomianie. Z roku na rok do gminy przeprowadza się coraz więcej rodzin. Obecnie Jastrzębia znajduje się na liście najchętniej zasiedlanych gmin powiatu radomskiego. W odpowiedzi na wzrastającą liczbę ludności władze Jastrzębi podejmują szereg działań, mających na celu unowocześnienie gminy. W minionym roku najwięcej inwestycji było związanych z oświatą, infrastrukturą oraz kanalizacją.

Zrobiliśmy duży odcinek kanalizacji, inwestujemy w drogi i w oświetlenie. Bardzo dużo powstało w gminie. Myślę, że to ułatwia życie mieszkańcom i nie tylko. Nie ma problemu o zmierzchu przemieszczać się rowerem. Staramy się rozwijać naszą gminę, żeby była coraz piękniejsza.

Radni z wójtem Elżbietą Zasadą na czele, działają intensywnie w imieniu Jastrzębi, jednocześnie dbając o ekologię. W trosce o naturalne środowisko w ramach uchwalonego budżetu na 2018 rok, powstanie szereg inwestycji stawiających na odnawialnych źródłach energii.

Bardzo dbamy o bezpieczeństwo i o ochronę środowiska. Udało się nam pozyskać środki na odnawialne źródła energii. W tym roku podpisujemy umowy i będzie budowa. To ok. 250 gospodarstw. To jest naprawdę piękna rzecz.

KomentarzeCLOSE
CLOSE