Gorki i Malikov w Teatrze PowszechnymAktorzy Teatru Powszechnego w Radomiu pod dyrekcją Małgorzaty Potockiej nabierają tempa. Na początku lutego oglądaliśmy premierę „Tancerza” w reżyserii Kingi Dębskiej, dziś wystartowały przygotowania do kolejnej. Sztukę „Ostatni” Maksyma Gorkiego reżyseruje Anton Malikov. Premiera przedstawienia zaplanowana jest na 18 kwietnia.

W Teatrze Powszechnym właśnie rozpoczynają się próby do spektaklu „Ostatni” Maksyma Gorkiego. Sztukę reżyseruje Anton Malikov, jeden z najciekawszych młodych rosyjskich reżyserów, dwukrotnie doceniony podczas przeglądu Złotej Maski, najważniejszej nagrody teatralnej w Rosji. Dramaturgicznego opracowania tekstu dokonał Michał Pabian, dramaturg Teatru Nowego w Poznaniu, który miął już okazję współpracować z rosyjskim reżyserem. Scenografię wykona Matylda Kotlińska. Już wkrótce poznamy obsadę aktorską. Reżyser jest już w Radomiu i z entuzjazmem przystąpił do pracy z aktorami.

„Ostatni” to kolejne dzieło Maksyma Gorkiego (pisarza i publicysty, wybitnego przedstawiciela rosyjskiego modernizmu) w reżyserii Malikova, wystawiane w ostatnich latach w Polsce. Sukces poprzedniej sztuki „Mieszczanie”, której premiera miała miejsce w 2016 r. w Teatrze Polskim w Szczecinie, jest zapowiedzią wielkiego teatralnego wydarzenia.

„Ostatni” to niezwykle aktualny, pełen emocji tekst, ukazujący wachlarz ludzkich emocji, pragnień i tęsknot. Premiera przedstawienia zaplanowana jest na 18 kwietnia.

źródło: Teatr Powszechny w Radomiu

Komentarze