Grandioso – koncert na fontannachGrandioso wraca na fontanny. W najbliższą niedzielę orkiestra zaprasza na koncert

Orkiestra Grandioso to jedna z najbardziej utytułowanych młodzieżowych orkiestr w Polsce.

Zespół pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego przygotował program, który będzie próbą generalną przed nagraniami konkursowymi do konkursów:
– Międzynarodowego Konkursu w Malezji – ONLINE
– Mistrzostw Polski Orkiestr Dętych – ONLINE

W koncercie Orkiestra Grandioso zaprezentuje m.in. Uwerturę do opery Cyrulik Sewilski Gioachino Rossiniego, utwór Mount Everest – Rossano Galante, a także muzykę popularną i filmową.

Po części koncertowej zespół wykona fragmenty widowiskowego show – Parady Marszowej.

Stowarzyszenie Grandioso przeprowadzi również zbiórkę publiczną do puszek na poczet przyszłego rozwoju zespołu poprzez udział w międzynarodowych festiwalach: we Włoszech we wrześniu 2021 roku oraz w Olimpiadzie Muzycznej w Kerkrade w Holandii w 2022 roku.

Dyrygentem koncertu będzie Dariusz Krajewski. Koncert poprowadzi Paulina Kacprowicz.

O Orkiestrze Grandioso:

Orkiestra Grandioso powstała w 1978 roku.
Orkiestra działa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Składa się z dzieci i młodzieży w wieku 8 do 24 roku życia. Jest jedną z najlepszych młodzieżowych orkiestr w Polsce. Mistrzowie Europy 2016 w konkurencji Parada Marszowa. Jest także jedną z największych młodzieżowych orkiestr w Polsce, liczącą ponad 200 osób podzielonych na 3 grupy: początkujący, Małe Grandioso, Orkiestra Grandioso. Jest jedną z lepszych orkiestr europejskich czego dowodem są liczne nagrody zdobywane na konkursach.

W repertuarze Orkiestry znajdują się m.in. dzieła wielkich symfoników (zarówno polskich jak i światowych), muzyka współczesna i popularna.
Co roku uczestniczy, oprócz festiwali, w konkursach o wysokim poziomie merytorycznym, gdzie startuje w kategoriach o najwyższym stopniu trudności.

Osiągnięcia roku 2020:

7 miejsce oraz Srebrny Medal na Thailand World Music Championships 2020
4 miejsce i Złoty Medal na Malaysia International Virtual Band Championships 2020
I miejsce dla Mażoretek Grandioso w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych i Big Bandów – Łobez 2020

W kategorii występ solowy z buławą z towarzyszeniem orkiestry: I i II miejsce

Osiągnięcia roku 2019:

Mistrzostwa Europy w Rastede (Niemcy)

Parada Marszowa – WICEMISTRZOSTWO EUROPY

 

Informacja o dyrygencie

Dariusz Krajewski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie, Akademii Muzycznej w Poznaniu, Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu a także Zespołu Szkól Muzycznych w Radomiu i Orkiestry Grandioso. Jako pedagog jest twórcą sukcesów swoich uczniów na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

W swoim dorobku ma Nagrody Prezydenta Miasta Radomia, Nagrody Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu oraz Nagrody Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. W 2012 roku na festiwalu w Inowrocławiu otrzymał Nagrodę za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie sztuki dyrygenckiej.

Koncert Orkiestry Grandioso odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca o godz. 15 na fontannach przy ul. Żeromskiego w Radomiu.

Komentarze