full screen background image
Search

Gwiazdka z Atomem!


Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 16 grudnia o godz. 18:00 na koncert gwiazdkowy zatytułowany „Gwiazdka z Atomem”. Gwiazdą wieczoru będzie Atom String Quartet. W przerwie koncertu odbędzie się  doroczna licytacja bombek na cele charytatywne.

Wykonawcy:
Atom String Quartet w składzie:
Dawid Lubowicz – I skrzypce
Mateusz Smoczyński – II skrzypce
Michał Zaborski – altówka
Krzysztof Lenczowski – wiolonczelista
Radomska Orkiestra Kameralna

„Atomowa” muzyka, energia i radość, połączenie jazzu, polskiego folkloru oraz muzyki z różnych zakątków świata – taki będzie tegoroczny koncert gwiazdkowy Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Na scenie wystąpi Atom String Quartet, wykonujący muzykę w dużej części opartą na typowej jazzowej improwizacji, która nie jest jednak pozbawiona klasycznego piękna.
W programie koncertu znajdą się utwory Atom String Quartet zaaranżowane na kwartet i orkiestrę kameralną, min. Manhattan Island Mateusza Smoczyńskiego, Iława Krzysztofa Lenczowskiego, Too Late Michała Zaborskiego, a także Za wcześnie Dawida Lubowicza, wszystkie w aranżacjach samych kompozytorów.

Jan Ptaszyn Wróblewski powiedział o nich: Czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu!

Atom String Quartet, jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, został założony w 2009 roku przez czterech absolwentów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: skrzypków Dawida Lubowicza i Mateusza Smoczyńskiego, altowiolistę Michała Zaborskiego oraz wiolonczelistę Krzysztofa Lenczowskiego. Niezwykła siła rażenia tego kwartetu rozpoczęła się od zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2011 roku. Od tego czasu na rynku pojawiły się cztery płyty autorskie: Fade In (2011), Places (2012), AtomSphere (2015), Seifert (2017) oraz sześć płyt kolaboracyjnych. Atom String Quartet występuje na największych europejskich festiwalach jazzowych. Jako pierwszy i jedyny polski zespół zaprezentował się na targach jazzowych jazzahead! w Bremie. Ci czterej utalentowani muzycy zostali uhonorowani wieloma nagrodami, a także współpracowali ze znakomitymi artystami z Polski i zagranicy.

Przedświąteczny czas to również czas troski o dobro innych. Dlatego w przerwie koncertu odbędzie się doroczna licytacja bombek na cele charytatywne. Jak co roku znani radomianie własnoręcznie przygotowali bombki choinkowe, które melomani będą mogli zabrać do domu jednocześnie pomagając innym. Tym razem pieniądze z licytacji bombek zostaną przekazane na pomoc dla Kubusia Kruka. Dotknięty nowotworem chłopiec, po amputacji potrzebuje protezy prawej ręki.

Bilety: I strefa – bilet normalny 35zł. bilet ulgowy 30zł., II strefa – bilet normalny 25 zł. bilet ulgowy 20 zł, karnet w I strefie na min. 5 wybranych koncertów – 70 zł.

źródło: Radomska Orkiestra Kameralna

KomentarzeCLOSE
CLOSE