full screen background image
Search

„Reakcja łańcuchowa” – muzyka z filmu


W kinach można już oglądać „Reakcję łańcuchową” – nowy film producentów „Jesteś Bogiem” i „Sali samobójców” w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Jakuba Pączka. Wejściu produkcji na ekrany towarzyszyła premiera oficjalnego soundtracku, na którym znalazły się utwory grup Muchy, Drivealone oraz projektu MNKR.

„Reakcja łańcuchowa” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia trójki trzydziestolatków, będących o krok od życiowego przełomu, który na zawsze odmieni ich świat. W rolach głównych – u boku doświadczonych aktorów: Magdy Popławskiej i Janusza Chabiora – gwiazdy młodego pokolenia: Tomasz Włosok („Jestem mordercą”), Małgorzata Mikołajczak („Legendy polskie. Smok”) i Bartosz Gelner („Płynące wieżowce”, „Sala samobójców” ). Film „Reakcja łańcuchowa” znalazł się w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Za zawartą na płycie muzykę ilustracyjną do filmu odpowiada zespół Muchy, dla którego jest to druga, po „Powracającej fali”, tym razem w pełni autorska ścieżka dźwiękowa. Dodatkowo album promują trzy premierowe kompozycje Much, w tym „Mniej niż sekunda” – pierwsza od trzech lat nowa piosenka grupy, napisana specjalnie do filmu. Zawartość krążka dopełniają „Swallowed a Bullet” Drivealone i nieoczywista adaptacja „Jestem odpadem atomowym” w wykonaniu MNKR – nowego projektu Michała Wiraszki i Michała Szturomskiego. Na płycie i w filmie znalazły się również utwory z wcześniejszych płyt Much i Drivealone. Pełną listę kompozycji znajdziecie poniżej.

Ścieżkę dźwiękową „Reakcji łańcuchowej” promować będą także trzy teledyski, z których pierwszy – do utworu „Mniej niż sekunda” nagranego przez Muchy – jest już w sieci: https://www.youtube.com/watch?v=4kpkSwwfaDg

 1. Muchy – WODA I

(muz. P. Maciejewski, M. Puchała, M. Wiraszko, M. Bors)

 1. MNKR – ODPAD

(z repertuaru zespołu Zacier, muz. i sł. M. Jędras)

 1. Drivealone – KINDA TRYIN’

(remaster 2017, muz. i sł. P. Maciejewski)

 1. Drivealone – SICKENING

(remaster 2017, , muz. i sł. P. Maciejewski)

 1. Muchy – GALANTERIA

(remaster 2017, muz. M. Wiraszko, P. Maciejewski, S. Waliszewski, sł. M. Wiraszko)

 1. Muchy – 111

(remaster 2017, muz. M. Wiraszko, P. Maciejewski, S. Waliszewski, sł. M. Wiraszko)

 1. Muchy – ROBOTYKA

(remaster 2017, muz. M. Wiraszko, D. Pielka, S. Waliszewski, T. Skórka; sł. M. Wiraszko)

 1. Muchy – ANI SŁOWA

(remaster 2017, muz. M. Wiraszko, D. Pielka, S. Waliszewski, T. Skórka; sł. M. Wiraszko)

 1. Muchy – WODA II

(muz. P. Maciejewski, M. Puchała, M. Wiraszko, M. Bors)

 1. Muchy – MNIEJ NIŻ SEKUNDA

(wersja instrumentalna) (muz. P. Maciejewski, M. Puchała, M. Wiraszko)

 1. Muchy – WODA III

(muz. P. Maciejewski, M. Puchała, M. Wiraszko)

 1. Muchy – ZAPACH WRZĄTKU

(remaster 2017, muz. M. Wiraszko, P. Maciejewski, S. Waliszewski; sł. M. Wiraszko)

 1. Muchy – WODA IV

(muz. P. Maciejewski, M. Puchała, M. Wiraszko)

 1. Muchy – WODA V

(muz. P. Maciejewski, M. Puchała, M. Wiraszko)

 1. Drivealone – SWALLOWED A BULLET

(muz. P. Maciejewski; sł. J. Pączek)

 1. Muchy – MNIEJ NIŻ SEKUNDA

(muz. P. Maciejewski, M. Puchała, M. Wiraszko; sł. M. Wiraszko)

Zwiastun filmu „Reakcja łańcuchowa”:

Marta kończy 30 lat i wkrótce ma wziąć ślub z Adamem. Jej przyszły mąż pochodzi z bogatego domu, ale jest zupełnie zdominowany przez charyzmatyczną i odnoszącą sukcesy matkę. Sytuacja młodych dodatkowo komplikuje się, gdy do opinii publicznej przedostaje się informacja o zaginięciu byłej dziewczyny Adama. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Kasi szybko stają się tematem numer jeden wiadomości w kraju. A policyjne śledztwo w różnym stopniu dotyka nie tylko przyszłych małżonków, ale również ich bliskich, w tym – siostrę Marty – Asię oraz najlepszego przyjaciela pary, Pawła – niespełnionego filmowca, dla którego jedyną perspektywą zarobku stała się branża pornograficzna. Z czasem wydarzenia, które miały swój początek na urodzinowym przyjęciu-niespodziance, które mężczyźni zorganizowali Marcie, uruchomią spiralę tragicznych wydarzeń. W gęstniejącej atmosferze wzajemnych podejrzeń i oskarżeń nic nie będzie takie, jak mogłoby się na początku wydawać…

Reżyseria i scenariusz: Jakub Pączek

Obsada: Tomasz Włosok („Powidoki”, „Jestem mordercą”, „Bodo”, „M jak miłość” – serial TV), Małgorzata Mikołajczak („Bikini Blues”, „Legendy polskie. Smok”), Bartosz Gelner („Płynące wieżowce”, „Sala samobójców”, „Szatan kazał tańczyć”, „Krew z krwi 2” – serial TV), Magda Popławska („Jestem mordercą”, „Obietnica”, „Dziewczyna z szafy”), Janusz Chabior („Botoks”, „Na granicy”, „Disco Polo”, „Służby specjalne”, „Drogówka”), Andrzej Mastalerz („Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać”, „Kamienie na szaniec”, „Obława”, „W ciemności”), Anna Radwan („Pakt” – serial TV, „Katyń”, „Odwróceni”)

 

Komentarze