full screen background image
Search

Holi-bolly – więcej niż szczypta Indii w Amfiteatrze


Trwają podróże po kręgach kulturowych świata, którym przewodzi MOK „Amfiteatr”. Za nami weekend czeski, a przed nami „Holi-bolly – Indie!”, czyli dwudniowe wydarzenia bazujące na muzyce, sztuce i ciekawostkach związanych z tym wielobarwnym krajem. Róg obfitości orientalnych atrakcji otworzy się już w najbliższą sobotę.

– W nadchodzący weekend będzie kolorowo, aromatycznie, głośno, tanecznie i bardzo muzycznie – mówiła Katarzyna Wiśniewska z radomskiego „Amfiteatru”. – W sobotę radomianie będą mogli udać się na bazar, a następie poćwiczyć jogę pod okiem profesjonalnego nauczyciela z Indii. Odbędzie się także joga śpiewu, czyli coś egzotycznego i zarazem edukacyjnego dla osób, które pragną podszkolić swój wokal. Ciekawą propozycją, zwłaszcza dla pań, będą warsztaty tańca brzucha oraz nauka wiązania sari, dzięki której z kolorowej chusty można wyczarować przepiękną kreację. Również w sobotę odbędzie się spotkanie z radomską podróżniczką, Ewą Rumieczyk. Radomianka opowie o swojej miłości do Indii „od drugiego wejrzenia” – opisywał Hubert Kaczmarczyk z MOK „Amfiteatr”. – Na finał soboty zaplanowaliśmy koncert zespołu DIKANDA, który zaprezentuje na naszej scenie „Muzykę Czterech Stron Wschodu”.

W niedzielę zapraszamy całe rodziny, czyli dzieci z rodzicami i dziadkami. Najpierw odbędą się warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy będą usypywali wzory z różnych składników. Gwoździem niedzielnego programu będzie Rafał Fronia. Himalaista opowie o swojej wyprawie na K2 zakończonej nieszczęśliwym wypadkiem. Popołudniu odbędą się warsztaty kulinarne, a koniec gratka dla miłośników Bollywoodu, czyli warsztaty taneczne z finałowym pokazem –  zdradziła Katarzyna Wiśniewska.

Fosa pełna kultury angażuje przestrzeń nie tylko wokół „Amfiteatru”. – Tegoroczną nowością jest zebro-fosobus, czyli kolorowa Nysa, która pojawiać się będzie w różnych miejscach w Radomiu. – W zeszłym tygodniu odwiedziliśmy Ustronie i razem z panem Knedliczkiem bawiliśmy się dziećmi. W najbliższy weekend fosobus pojawi się nad zalewam na Borkach. Pojazd przywiezie fakira, który poprowadzi egzostyczną gimnastykę oraz pokaże wiele sztuczek znanych jedynie w Indiach. W kolejnych tygodniach będziemy się pojawiać w innych miejscach m.in. w Leśniczówce czy w parku Kościuszki przy muszli koncertowej. Świetną propozycją dla młodzieży będzie stworzone przez nas otwarte studio nagrań z możliwością poprowadzenia wraz z ekipą telewizyjną show według własnego pomysłu – zachęcił Hubert Kaczmarczyk.

Weekend „Holi-bolly – Indie!” odbędzie się w dniach 21-22 lipca br. przy ul. Parkowej 1 w Radomiu.

Fosobus nad zalewem na Borkach stanie w sobotę, 21 lipca br. w godz. 10-12.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Harmonogram imprezy

SOBOTA, 21 lipca
godz. 16 – Na bazar! – Małe Indie
godz. 16.20 – Joga na trawie – warsztaty
godz. 17 – Joga śpiewu – warsztaty z Jakubem Biedrzyckim
godz.18 – Sari – jak to się wiąże? – warsztaty
godz. 18 – Kathak – jak to się tańczy? – warsztat
godz. 18.10 – Indie – miłość od drugiego wejrzenia – spotkanie z Ewą Rumieńczyk
godz. 20 – DIKANDA – koncert

NIEDZIELA, 22 lipca
godz. 16 – No to mandala! – warsztaty plastyczne
godz. 17 – Anatomia góry K2 – spotkanie z Rafałem Fronią
godz. 17 – Przyprawmy to! – warsztaty kulinarne
godz. 19 – Bollywood!  – warsztaty taneczne + wspólny pokaz

KomentarzeCLOSE
CLOSE