full screen background image
Search

Nowe boisko i plac zabaw w Ogródku Jordanowskim

->

Zakończyła się budowa nowego boiska i placu zabaw w Ogródku Jordanowskim przy ulicy Śniadeckich. Podopieczni placówki mogą już korzystać z terenu sportowo-rekreacyjnego, którego rewitalizacja kosztowała nieco ponad 450 tysięcy złotych. Inwestycja została zrealizowana w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

– Z budowy się bardzo cieszymy, ponieważ jest to następstwo wygranej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Nasz projekt dotyczył modernizacji istniejącego placu zabaw oraz boiska. Wygrana w BO 2018 to bardzo duży sukces. Zajęliśmy II miejsce w całym Radomiu i I w obszarze czwartym. Nasza placówka nie jest duża i zrzesza niewielu pracowników oraz nauczycieli. Wyniki głosowania to dowód na to, że lokalna społeczność widziała potrzebę wyremontowania placu dookoła Ogródka – mówiła dyrektor POJ Elżbieta Zagożdżon.

Podopieczni Ogródka Jordanowskiego mają teraz do dyspozycji zmodernizowany plac zabaw. Na poliuretanowej nawierzchni zostało zamontowanych m.in. kilka zestawów zabawowych oraz huśtawki. Zostały także ustawione nowe ławki i kosze na śmieci. Jednocześnie powstało wielofunkcyjne boisko z poliuretanową nawierzchnię wyposażone w urządzenia do gry w piłkę ręczną, koszykówkę czy siatkówkę.

Komentarze