IV Europejski Festiwal Schumana onlineTrwa IV Europejski Festiwal Schumana. To wydarzenie opierające się na spotkaniach, seminariach i dyskusjach dotyczących spraw społecznych, politycznych, gospodarczych czy kulturowych. W najbliższy weekend odbędą się ostatnie, tegoroczne wykłady w tym panel poruszający problematykę aborcji

To już IV Edycja Europejskiego Festiwalu Schumana. Wydarzenie opierają się na spotkaniach, seminariach i dyskusjach dotyczących spraw społecznych, politycznych, gospodarczych czy kulturowych. Festiwal corocznie organizuje Instytut Myśli Schumana w Warszawie. W wydarzeniu biorą udział prelegenci z kraju z zagranicy. To specjaliści w swoich dziedzinach i profesorowie renomowanych uczelni – mówi Joanna Jaroszek z Instytutu Myśli Schumana.

W tym roku festiwal odbywa się w cieniu pandemii. Wszystkie prelekcje i dyskusje przeniesiono do internetu. Można je śledzić na kanale Instytutu Myśli Schumana na platformie YoutTube. W najbliższy weekend odbędą się ostatnie, tegoroczne wykłady w tym panel pn. „Walczmy z pandemią zabijania nienarodzonych dzieci”. Jak tłumaczy jedna z organizatorek panelu Małgorzata Jaroszek – rozmowy prowadzone online podczas tego spotkania będą miały charakter okrągłego stołu.

Panel dyskusyjny pn. “Walczmy z pandemią zabijania nienarodzonych dzieci” odbędzie się w najbliższą niedzielę 7 czerwca od godz. 16.00 do 18.00.

Festiwal jest objęty patronatem premiera Mateusza Morawieckiego.

Komentarze