full screen background image

Szpital w Kozienicach. Interna nadal nieczynnaWłaśnie przechodzi dezynfekcję, by ruszyć w przyszłym tygodniu – mowa o Oddziale Wewnętrznym z Pododdziałem Kardiologii w Powiatowym Szpitalu w Kozienicach. Pierwotnie kozienicka interna miała wznowić działalność pod koniec maja, ale już dziś wiadomo, że ruszy najwcześniej po przyszłym weekendzie. To z powodu braków kadrowych – tłumaczy doktor Witold Wrodycki, dyrektor do spraw lecznictwa szpitala w Kozienicach

Być może ruszy w niepełnej obsadzie medycznej, ale na pewno nie w tym tygodniu – chodzi o internę w Powiatowym Szpitalu w Kozienicach. Oddział Wewnętrzny z Pododdziałem Kardiologii w kozienickiej lecznicy od poniedziałku jest dezynfekowany, bo skaził go koronawirus. – Interna w najbliższych dniach nie wznowi działalności, bo część personelu przebywa jeszcze na kwarantannie – informuje doktor Witold Wrodycki, dyrektor do spraw lecznictwa szpitala w Kozienicach.

Kozienicka interna od kilku tygodniu nie przyjmuje pacjentów, bo w połowie maja doszło tam do skażenia koronawirusem. Dziś na oddziale zakaźnym w lecznicy w Kozienicach przebywa 12 „dodatnich” pacjentów i 4, którzy czekają na wyniki w kierunku COVID-19.

Dyrekcja szpitala rozważa wznowienie interny w niepełnym wymiarze pracy przy zmniejszonej obsadzie medycznej. Decyzja co funkcjonowania oddziału wewnętrznego ma zapaść w czwartek lub piątek. Pozostałe szpitale oddziały w Kozienicach funkcjonują normalnie.

Przypomnijmy, Szpital Powiatowy w Kozienicach to lecznica, gdzie w połowie zeszłego miesiąca potwierdzono 19 przypadków koronawirusa. 7 chorych na COVID-19 przewieziono do szpitali jednoimiennych w Radomiu i W Warszawie. Jeden „dodatni” pacjent zmarł w drugiej połowie maja.

Komentarze