full screen background image

„Poducha dla Malucha” – finał akcjiTo prezent z okazji Dnia Dziecka – własnoręcznie uszyte, kolorowe poduszki trafią dziś na oddział dziecięcy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. To w ramach finału akcji „Poducha dla Malucha” – charytatywnej inicjatywy grupy Przeszyj To Sam. Własnoręcznie uszyte upominki mają umilić małym pacjentom pobyt w szpitalu – mówi Aneta Wolska, koordynatorka akcji

Uszyły kolorowe poduszki dla małych pacjentów – działająca w naszym mieście grupa Przeszyj To Sam przekaże dziś własnoręcznie wykonane upominki. To w ramach finału akcji „Poducha dla Malucha”. Jak tłumaczy Aneta Wolska, koordynatorka akcji – inicjatywa powstała z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Do tej pory licząca około 100 radomianek grupa Przeszyj To Sam szyła maseczki dla medyków. Spod igieł społeczniczek wyszło ponad 20 tysięcy maseczek. Trafiły one przede wszystkim do lecznic w regionie. Grupa na czas akcji „Poducha dla Malucha” zawiesiła szycie maseczek, ale ma w rezerwie kilkaset sztuk.

Grupa Przeszyj to Sam uszyła ponad 400 kolorowych poduszek dla małych pacjentów. Część z nich trafiła już do Centrum Zdrowia Dziecka oraz szpitali warszawskich, do Kozienic i Iłży. Dziś poduszki otrzymają dzieci hospitalizowane w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Komentarze