full screen background image
Search

IV Memoriał Grzegorza Krzyżanowskiego.


Już w najbliższy piątek, tj. 15.06.2018r na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie odbędzie się IV Memoriał Grzegorza Krzyżanowskiego.

 

W ramach Memoriału przeprowadzone zostaną bardzo proste, aczkolwiek widowiskowe i lubiane przez publiczność konkurencje. Piloci zapowiadają również lotnicze niespodzianki.

Przyjazd ekip latających planowany jest już na piątkowe popołudnie. Wielu z pilotów zapewne już wtedy będzie odbywać swoje próbne loty oraz treningi przed memoriałem.

W sobotę już od wczesnych godzin porannych rozgrywane będą konkurencje sportowe. Około godziny 12.00 nastąpi złożenie kwiatów przy pomniku upamiętniającym świetnego radomskiego motoparalotniarza.

Dalsze konkurencje będą rozgrywane po południu.

Także niedziela będzie jeszcze wypełniona możliwością  lotów na motoparalotni.

Grzegorz Krzyżanowski był radomskim pilotem motoparalotniowym. – wielokrotnym Mistrzem Polski, a od 2006, członkiem polskiej Kadry Narodowej Powered Paragliding. Przez kilka lat niepokonanym. W 2013 zdobył aż trzy złote medale podczas I Slalomowych Mistrzostw Świata, które odbywały się we Francji. Zwyciężył tam z 64 konkurentami reprezentującymi 16 państw świata.Zawsze skromny, uczynny i dający się lubić. Udzielał się również jako oblatywacz nowych konstrukcji latających skrzydeł. Zginął na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie 16 czerwca 2014 w wyniku awarii oblatywanego sprzętu –  podczas testów dwuosobowej motoparalotni.

Dodać należy, że obok memoriału Grzegorza Krzyżanowskiego cały czas lotnisko Aeroklubu Radomskiego będzie tętniło normalnym życiem – planowane są zarówno loty szybowcowe jak i samolotowe. Pojawia się zatem możliwość atrakcyjnego spędzenia weekendu.

Wstęp na wszystkie dni imprezy jest wolny.

Komentarze