full screen background image

IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego KrążkaW Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach w dniach 26-27 kwietnia br. odbędzie się IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka pod honorowym patronatem Andrzeja Piasecznego. Impreza ma na celu popularyzację muzyki z okresu, kiedy płyta winylowa była najpopularniejszym nośnikiem dźwięku. Przesłuchania konkursowe zostaną przeprowadzone 26 kwietnia. Gala Finałowa odbędzie się dzień później. 

Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka to impreza z czteroletnią już tradycją. Miejsce Festiwalu nie jest przypadkowe – w Pionkach prężnie działała tłocznia płyt gramofonowych.

Przesłuchania konkursowe zaplanowane na piątek, 26 kwietnia od godz. 10:00 będą otwarte dla widzów i słuchaczy. W tym roku uczestników wykonujących przeboje polskiej muzyki rozrywkowej oceni jury w składzie: Alicja Gryz-Wasil, kierownik „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” w Radomiu, Szymon Wydra – założyciel i wokalista Carpe Diem oraz Michał Retelewski, piosenkarz, kompozytor, zdobywca wielu nagród w zakresie interpretacji piosenki.

Po przesłuchaniach i obradach jury, na stronie internetowej Centrum Aktywności Lokalnej zostanie zamieszczona lista finalistów konkursu, którzy następnego dnia, podczas uroczystej gali odbiorą statuetki i nagrody.

Gala Finałowa odbędzie się 27 kwietnia o godz. 16.00 w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, ul. Zakładowa 5.

Komentarze