Izolatorium ponownie w hotelu IskraDecyzję o ponownym utworzeniu izolatorium wydał wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Placówka ma powstać w hotelu Iskra. Za jego funkcjonowanie będzie odpowiedzialny Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego 

Na oficjalnej stronie Narodowego Funduszu Zdrowia można przeczytać, że każdy szpital jednoimienny ma obowiązek posiadać izolatorium dla pacjentów z lekkim przebiegiem choroby COVID-19. Obiekty, w których mają funkcjonować izolatoria, wskazują wojewodowie. Decyzją wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, radomskie izolatorium ma powstać w Hotelu Iskra na Plantach. Jednak jak informuje Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia, w tym momencie jeszcze trwają negocjacje z przedstawicielami hotelu.

 

Izolatorium ma być przeznaczone dla pacjentów z lekkim przebiegiem choroby COVID-19. W placówce mają też przebywać osoby, które nie mogą odbyć kwarantanny w domu, ponieważ mogą narażać na zakażenie koronawirusem najbliższych, stwierdza Zawodnik. 

 

Pierwsze izolatorium w hotelu Iskra zostało utworzone w połowie kwietnia tego roku. W lipcu ze względu na brak pacjentów podjęto decyzję o jego zamknięciu. Powstanie placówki dla pacjentów z COVID-19 jest finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Komentarze