full screen background image

„Ja, Feuerbach”Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprasza w czwartek, 4 października o godz. 19:00 na spektakl przedpremierowy „Ja, Feuerbach” w reżyserii Zbigniewa Rybki. W roli tytułowej występuje Jarosław Rabenda. Na scenie kameralnej towarzyszą mu Danuta Dolecka i Mateusz Kocięcki. Premiera przedstawienia odbędzie się 25 października o godz. 21:00 w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.

Tankred Dorst

„Ja, Feuerbach”

(„Ich Feuerbach”)

Przekład: Jacek St. Buras
Reżyseria: Zbigniew Rybka
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Muzyka: Piotr Salaber
Opis:

Feuerbach to człowiek, który po dłuższej przerwie usiłuje powrócić do „normalnego” życia. Normalnego, czyli tego, które wiódł do czasu owej wymuszonej przez okoliczności pauzy.
Powrót po latach… Powrót do czego? Do jakiej rzeczywistości? Do tej, która była, czy raczej do tej, którą zapamiętał? Czy pamięć ułatwia nam powrót do tego, co było? Czy taki ruch jest w ogóle możliwy?
Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to droga, którą podążamy. Droga to miejsca, w których wchodzimy w ślady naszych poprzedników. To także miejsce, w którym ktoś wchodzi na naszą drogę, przejmuje ślad po nas.
Ten spektakl jest o czasie. O kontynuacji i ciągłości. I o podejmowanej przez nas walce z losem.

„Ja Feuerbach” – zdjęcie z próby

fot. M. Strudziński

źródło: Teatr Powszechny w Radomiu

Komentarze