Jacek Wójcicki – „Wieczór z gwiazdą”Jacek Wójcicki był gościem w ramach cyklu „Wieczór z gwiazdą”. Nagranie ze spotkania można oglądać na Youtube i fb Elektrowni

Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu! – tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki.

Jacek Wójcicki to aktor, śpiewak, krakowski artysta, jeden z członków nieformalnej grupy (kabaretu) występującej w Piwnicy pod Baranami. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Występuje w teatrze, filmach, serialach, kabaretach oraz programie dla dzieci „Budzik” jako Pan Tenorek. Wykonuje piosenki filmowe i serialowe („Szpital na perypetiach”, „Konie apokalipsy”, „Ostatni dzwonek”).

Został nagrodzony na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 2016 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiej kultury, a także osiągnięcia w pracy artystycznej.

Spotkanie w Elektrowni poprowadził Włodzimierz Izban, za kamera stanął Michał Grabowski.

Nagranie dostępne jest na kanałach Youtube i Facebook.

Komentarze