Mieczysław Fogg – film o artyścieMieczysław Fogg – wspomnienie o wybitnym artyście. Film o nim możecie oglądać na profilu fb Amfiteatru

„Ta ostatnia niedziela”, „Jesienne róże”, „Serce matki” czy „Mały biały domek” – to niektóre przeboje Mieczysława Fogga, które niektórzy z nas pewnie nucili nie raz.

Mieczysław Fogg – to wybitny polski wokalista, baryton liryczny, mistrz sentymentalnej piosenki, legendarny artysta dawnych warszawskich kabaretów i teatrów rewiowych, niezmiennie popularny również po wojnie. Znany z warsztatowej perfekcji i elegancji wykonywanych utworów. Jego kariera trwała przez 60 lat. Występował do 86. roku życia.

Jakim był człowiekiem: prywatnie i zawodowo? Jak wyglądała jego kariera i czy wszystkie legendy dotyczące Mieczysława Fogga są zgodne z prawdą? Odpowiedzi na te pytania poznacie, jeśli obejrzycie o nim film. O artyście opowiada prawnuk mistrza – Michał Fogg.

W prawie godzinnym filmie nie tylko wysłuchamy ciekawych historii o tym wybitnym artyście. Ale obejrzymy także dużo ciekawych zdjęć z archiwum wokalisty, do których Michał Fogg dodaje stosowny komentarz.

Film został udostępniony Amfiteatrowi przez Fundację Retro im. Mieczysława Fogga.

Na profilu facebookowym „Amfiteatr w Radomiu” można go oglądać do 31 grudnia.

Ten film jest również dostępny na profilu Facebook, w oficjalnej grupie Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka pn. „Kulturalna grupa KDK” oraz na kanale YouTube KDK.

Komentarze