Jerzy Kutkowski – wieczór wspomnieńJerzy Kutkowski , zmarły w czerwcu radomski fotografik, artysta plastyk będzie bohaterem wieczoru wspomnień w Resursie Obywatelskiej

Podczas wieczoru zostanie otwarta wystawa wspomnieniowa jego prac z zakresu malarstwa, rysunku i fotografii zatytułowana „Trzy artystyczne odsłony Jerzego Kutkowskiego (1950-2020)”.

O artyście

Jerzy Kutkowski urodził się 19 maja 1950 r. w Radomiu. Ukończył pomaturalne Studium Reklamy w Warszawie oraz studia wyższe w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (obecny Uniwersytet Pedagogiczny) na Wydziale Sztuki. Uprawiał malarstwo, rysunek, grafikę wydawniczą i fotografię.
Jerzy Kutkowski miał interesującą drogę zawodową, artystyczną oraz społeczną. W stanie wojennym opracowywał graficznie i kolportował wydawnictwa bezdebitowe. W roku 1981 był wśród założycieli Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu, w którym początkowo pełnił funkcję wiceprezesa. Był także kawalerem Zakonu Rycerzy Bożego Grobu w Jerozolimie, członkiem Komisji ds. Kultury, Mediów i Nowej Ewangelizacji II Synodu Diecezji Radomskiej oraz prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Radomskiej.
Interesował się m. in. turystyką, historią sztuki i historią fotografii, a także ochroną zabytków, historią Radomia i regionu radomskiego.
Pomimo problemów zdrowotnych wciąż pracował i realizował swoje pasje, pozostając do końca wierny Radomiowi – miastu, w którym się urodził, mieszkał i pracował. Zmarł 18 czerwca 2020 r. w Aninie.

Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Wstęp za zaproszeniami

Wieczór wspomnień o Jerzym Kutkowskim i otwarcie wystawy jego prac odbędzie się w czwartek, 8 października o godz. 18 w Resursie Obywatelskiej przy ul. Malczewskiego 16.

Zgodnie z regulaminem opracowanym na czas epidemii przez placówkę, na powyższym wieczorze może gościć 110 osób.
W związku z tym wstęp na wieczór wspomnień o Jerzym Kutkowskim odbędzie się tylko za zaproszeniami.
Odbiór zaproszeń w dniach 5-7 października w godz. 10-18 na portierni Resursy (po lewej stronie przy wejściu), ul. Malczewskiego 16.

Ekspozycję będzie można oglądać do 8 listopada.

KomentarzeCLOSE
CLOSE