full screen background image

Jest kompromis ws budżetu RadomiaRadni Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydent Radomia dogadali się i zadeklarowali przyjęcie uchwały budżetowej. Ma to nastąpić na sesji Rady Miejskiej w poniedziałek, 27 stycznia. Radni PiS poprą budżet, a prezydent wycofa się z planowanych podwyżek cen za śmieci

To było trzecie spotkanie radnych PiS z prezydentem, a rozmowy toczyły się za zamkniętymi drzwiami. Włodarz miasta ma złożyć do projektu autopoprawki, zawierające uzgodnione propozycje. Chodzi o kilka projektów, które będzie można zrealizować w tym roku, a które złożyli radni PiS. Porozumienie udało się wypracować, bo każda ze stron ustąpiła część swoich racji – powiedział po spotkaniu prezydent Radosław Witkowski.

Prezydent uwzględnił część naszych postulatów, w tym najważniejszy – brak podwyżek za odpady, dlatego przyjmiemy budżet – tłumaczy Dariusz Wójcik, przewodniczący Klubu Radnych PiS.

Sesja, podczas której będzie głosowany projekt uchwały budżetowej jest planowana na 27 stycznia. Jeszcze nie wiadomo czy Radni PiS zagłosują za budżetem czy też wstrzymają się od głosu. Jednak w obu tych przypadkach oznaczałoby to zakończenie budżetowego kryzysu – mówi Kinga Bogusz przewodnicząca Rady Miejskiej.

Przypomnijmy. Przepychanki budżetowe trwały od listopada, a w grudniu Rada Miejska nie przyjęła budżetu na sesji budżetowej. W konsekwencji z początkiem stycznia część organizacji i stowarzyszeń działających w mieście zaczęła zawieszać działalność z powodu braku pieniędzy.

Komentarze