Remis Radomiaka z Zagłębiem Sosnowiec. Bramka testowanego

W pierwszym meczu kontrolnym w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej Fortuna I ligi, piłkarze Radomiaka Radom zremisowali w Lelowie 2:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Bramki dla Zielonych zdobyli: Damian Warchoł i Damian Nowak.

W 7. minucie gola – po rzucie rożnym – dla ligowego rywala naszego zespołu zdobył Piotr Polczak. W 34. minucie, po brutalnym faulu na Dominiku Sokole (pęknięty ochraniacz popularnego Socziego), karnego nie wykorzystał Mateusz Michalski, który trafił w słupek.

W 58. minucie Radomiak wyrównał, gdy zespołową akcję na lewym skrzydle i dośrodkowanie Adama Banasiaka, wykorzystał testowany Damian Warchoł. Następnie świetną akcję przeprowadził Patryk Mikita, dograł do Damiana Nowaka, który z bliska pokonał Chorążkę.

Wynik pojedynku w ostatniej akcji sobotniej potyczki, ustalił Filip Karbowy. Wcześniej na 3:1 mógł podwyższyć Warchoł, lecz jego uderzenie, po interwencji bramkarza, prześliznęło się po poprzeczce.

W drugim i zarazem trzecim sparingu tej zimy Zieloni zmierzą się za tydzień (25 stycznia) z Wisłą Puławy i KS Piaseczno. Mecze rozegrane zostaną w Radomiu.

Zagłębie Sosnowiec – Radomiak Radom 2:2 (1:0)
Piotr Polczak 7, Filip Karbowy 90 – Damian Warchoł 58, Damian Nowak 63

Zagłębie: 23. Matko Perdijić (31, 13. Krystian Stępniowski; 61, 12. Kacper Chorążka) – 41. zawodnik testowany (46, 46. zawodnik testowany), 25. Piotr Polczak, 48. zawodnik testowany (46, 45. Damian Hałatek), 22. Quentin Seedorf (46, 7. Tomasz Nawotka) – 9. Mateusz Szwed (46, 42. zawodnik testowany), 21. Tomasz Hołota (46, 20. Jakub Sinior), 6. Bartłomiej Babiarz (46, 40. Patryk Wiszniowski; 72, 99. Fabian Piasecki), 43. zawodnik testowany (46, 14. Filip Karbowy), 89. Hubert Sych (46, 30. Patryk Małecki) – 99. Fabian Piasecki (46, 11. Patryk Mularczyk).

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski – 23. Chams Faraji, 4. Maciej Świdzikowski (46, 3. Kacper Wiatrak, 75, 24. Adrian Nowosadko), 16. Mateusz Cichocki (46, 14. Kacper Pietrzyk), 25. Dawid Abramowicz (46, 20. Adam Banasiak) – 9. Dominik Sokół (38, 32. Damian Nowak), 17. Michał Kaput (57, 16. Jakub Nowakowski), 8. Rafał Makowski (46, 38. Meik Karwot), 28. Damian Warchoł, 10. Mateusz Michalski (46, 7. Patryk Mikita) – 22. Maciej Górski (46, 18. Merveille Fundambu).

Żółte kartki: Piasecki, Stępniowski, Hałatek.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

W 34. minucie Mateusz Michalski (Radomiak) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).