full screen background image

Julia Schewalie; Sculptured Paintings – spotkanie z artystkąCentrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” zapraszają na spotkanie z Julią Schewalie- interdyscyplinarną artystką, absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Podczas wydarzenia, wzbogaconego prezentacją prac, artystka opowie o swojej twórczości i realizacjach powstałych w trakcie rezydencji artystycznej w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

– Spotkaniu z Julią Schewalie, która opowie o swoim unikalnym warsztacie pracy, towarzyszyć będzie kameralna prezentacja jej 7 „rzeźbionych obrazów”, powstałych w ramach rezydencji artystycznej w Orońsku. Monochromatyczne prace Schewalie powstają z prostopadłościennych płytek ciętych z drewna palonego ogniem. Zwęglone klocki o ostrych kantach i delikatnie połyskującej, słojowatej powierzchni zestawione w większe kompozycje odbijają światło nadając pracom wyjątkową dynamikę – opisuje Weronika Elertowska z CRP w Orońsku.

Julia Schewalie urodzona w 1988 roku w Pawłodar w Kazachstanie to młoda, interdyscyplinarna artystka mieszkająca i pracująca na co dzień w Niemczech. Jest absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Swoją twórczość opiera przede wszystkim na balansowaniu pomiędzy pojęciem konstrukcji i dekonstruowania obrazu. Pracuje z materiałami takimi jak nylon, szkło akrylowe, cekiny, PCV, drewno nieustannie poszukując nowych rozwiązań. W roku 2018 otrzymała nagrodę od Kunstverein Aichach – Kunst-Förderpreis, a jej prace zostały zakupione do kolekcji Bayrische Staatsgemäldesammlung obejmującej malarstwo, rzeźbę, grafiki, fotografie, sztukę wideo i instalacje.

Julia Schewalie przebywa na dwumiesięcznym pobycie twórczym w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku organizowanym w porozumieniu z Okręgiem Górnej Bawarii i Europejskim Domem Kultury w Schafhof.

Julia Schewalie; Sculptured Paintings – spotkanie z artystką odbędzie się 28 listopada (środa) o godz. 18.00 w RKŚTiG „Łaźnia”, ul. Traugutta 31/33.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Wstęp wolny.

Komentarze