Jurasik nie pomógł, a KSZO i tak wygralo

KS Uniwersytet Radom przegrał w meczu 7. kolejki I ligi z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 26:29 (15:13). Na ławce trenerskiej KSZO mogliśmy oglądać, Mariusza Jurasika, dwukrotnego medalistę Mistrzostw Świata.

Bardzo dobra gra obu zespołów, walka do samego końca, spora liczba kibiców na trybunach oraz obecność dwukrotnego Mistrza Świata, Mariusza Jurasika, tak w skrócie można podsumować to spotkanie.

Na mecz w hali radomskiego Uniwersytetu przybyła liczna grupa kibiców z obu miast, którzy w kulturalny sposób dopingowali swoim drużynom. Ta frekwencja z pewnością spowodowana była obecnością na ławce trenerskiej, Mariusza Jurasika, który został zgłoszony do rozgrywek I ligi. Istniała szansa, że zobaczymy go w akcji, jednak jak sam stwierdził na konferencji pomeczowej – Zgłoszenie to była potrzeba chwili. Od początku sezonu mamy siedmiu kontuzjowanych zawodników, więc trzeba było jakoś uzupełnić skład. Tak naprawdę nie myślałem o wyjściu na boisku.

Początek meczu to przewaga gości, którzy jako pierwsi zdobyli bramkę i utrzymywali dwubramkową przewagę przez ponad 20 minut. Na trzy minuty przed końcem warunki zaczęli stawiać szczypiorniści KS-u, którzy za sprawą, Mateusza Wiaka odrobili straty i na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą (15:13). Do chwili grozy doszło kiedy jeden z obrońców KSZO podczas akcji, wsadził Grzegorzowi Mroczkowi palec w oko. Rozgrywający został odwieziony do szpitala.

Chwilę po wznowieniu gry, straty odrobili szczypiorniści z Ostrowca Świętokrzyskiego. Remis utrzymywał się do 43. minuty spotkanie. Po bramkach Kamila Kielocha i Daniela Goliszewskiego, KSZO wyszło na prowadzenie (22:25). Na 4. minuty przed końcem KS miał jedną bramkę straty. W końcówce dobrze spisywał się bramkarz ostrowian, który przyczynił się do ostatecznego triumfu KSZO. W naszej drużynie wyraźnie zabrakło sił. Gra po raz kolejny wąskim składem odbiła się na kondycji poszczególnych graczy.

KS UNIWERSYTET RADOM KSZO ODLEWNIA OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 26:29 (15:13)

Uniwersytet: Markowski, Sulima, Hernik – Wiak 6, Pezda 6, Kowalczyk 4 Włoskiewicz 3, Jurgilewicz 2, Pomiankiewicz 2, Kubajka 2, Mroczek 1, Pawelec, Socha, Banaczek.
KSZO: Zając, Piątkowski – Goliszewski 6, Kieloch 6, Sobut 5, Bulski 5, Afansjev 3, Jeżyna 2, Antolak 2, Falasa.