Jutro wyruszy pielgrzymka na Jasną GóręWyruszą jutro, a swoje pielgrzymowanie zakończą w przyszły czwartek – mowa o pątnikach z naszego regionu zmierzających do Częstochowy. To w ramach Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Odbędzie się ona po raz 42, ale w tym roku z powodu koronawirusa z nowymi wytycznymi sanitarnymi

To już 42 Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Piątnicy wyruszą jutro, by dotrzeć do Częstochowy osiem dni później. Wierni, którzy wezmą udział w pieszej wyprawie na Jasną Górę będą stanowili siedmio-grupową reprezentację naszego regionu. To w związku z epidemią i wytycznymi sanitarnymi dotyczącymi zmniejszenia liczby uczestników. Oznacza to, że zamiast 7-8 tysięcy pątników wyruszy jutro ok. 400 wiernych – mówi ksiądz Mirosław Kszczot, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Mniejsza liczba pątników to niejedyna zmiana organizacyjna radomskiej pielgrzymki. W tym roku inne będą też warunki obozowania. Wierni zamierzający na Jasną Górę nocować będą głównie w namiotach na obrzeżach miejscowości. Każdy pątnik będzie miał także codziennie mierzoną temperaturę.

Poza tradycyjną, pieszą wyprawą do Częstochowy odbędzie się w tym roku także pielgrzymka duchowa i pielgrzymowa sztafeta.

KomentarzeCLOSE
CLOSE