Szpitalny pawilon w Pionkach zbuduje radomska firmaJest umowa na budowę nowego pawilonu zabiegowego szpitala w Pionkach. Wykonawca, wybrana w przetargu radomska firma będzie miała na to 12 miesięcy. Nowoczesny obiekt powstanie przy istniejącym już pionkowskim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ulicy 15 Stycznia. Kosztorysowa wartość prac to ponad 15,9 mln zł

Nowy pawilon szpitala w Pionach zbuduje radomska firma. Wykonawca, wyłoniony w drodze przetargu, będzie miał rok na wykonanie robót budowlanych i wykończeniowych. Nowoczesny pawilon zabiegowy stanie na działce w pobliżu przedwojennego budynku obecnej chirurgii – mówi wicestarosta radomski Roman Frąk.

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach podpisała już umowę z wykonawcą, który zbuduje obiekt za ponad 15,3 mln zł. W nowym pawilonie znajdą się oddziały chirurgiczny i ginekologiczny, a także izba przyjęć, poradnie specjalistyczne, nocna i świąteczna pomoc lekarska oraz diagnostyka, wyposażona w urządzenie rentgenowskie, USG oraz tomograf komputerowy.

Całkowity koszt budowy pawilonu zabiegowego w Pionkach to ponad 15,9 mln zł. Pieniądze na sprzęt medyczny i wyposażenie nowego pawilonu czyli ok. 7 mln zł będą zabezpieczone w przyszłorocznym budżecie powiatu radomskiego.

KomentarzeCLOSE
CLOSE