Kaca: Miasto i spółka nie złożyły wyjaśnień ws. „Rewitalizacji”Komisja do spraw Miejskich Spółek nie otrzymała wyjaśnień co do „Rewitalizacji” – powiedział w Mocnej Rozmowie Marcin Kaca, przewodniczący komisji i wiceprzewodniczący Klubu Radnych PiS. Te mieli złożyć przedstawiciele Urzędu Miejskiego i radomskiej spółki, która padała ofiarą oszustwa finansowego na ponad 1,5 mln zł

Miasto i spółka nie złożyły wyjaśnień ws. „Rewitalizacji” – informuje wiceprzewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Marcin Kaca. To jednocześnie przewodniczący Komisji do spraw Miejskich Spółek, której posiedzenie odbyło się bez stawiennictwa prezydenta Radomia i zarządu 'Rewitalizacji”. – Nie otrzymaliśmy stosownych wyjaśnień co do zdarzenia w radomskiej spółce, z której wyprowadzono ponad 1,5 mln zł – mówi Kaca.

Po zdarzeniu księgową dyscyplinarnie zwolniono, a szef spółki został odwołany. Jego miejsce zajął dotychczasowy dyrektor ZUK-u Robert Rutkowski, który zdaniem radnych PiS nie ma kompetencji do zarządzania. To dlatego, że był on odpowiedzialny za remont nienadającego się dziś do użytkowania parkingu przy ul. Kelles-Krauza.

W sprawie parkingu wielopoziomowego przy ul. Kelles-Krauza w Radomiu toczyło się śledztwo, które umorzyła w marcu radomska prokuratura. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczyło dyrektora Zakładu Usług Komunalnych i działania na szkodę gminy miasta Radomia i jej mieszkańców.

Komentarze