Konkurs plastyczny – Skaryszew„Każdemu sercu bliska jest ochrona środowiska” to konkurs plastyczny, do udziału w którym zaprasza burmistrz Skaryszewa

O tym, jak negatywny wpływ na zdrowie i życie człowieka ma zła jakość powietrza wiemy wszyscy. W szczególności dzieci i młodzież są najbardziej narażone na zmiany klimatyczne i zanieczyszczone powietrze. Dlatego dziś tak ważna staje się edukacja proekologiczna, by uwrażliwiać uczniów, rodziców i nauczycieli na wciąż niesłabnący temat ochrony środowiska.

W związku z tym, Burmistrz Skaryszewa zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Skaryszew do udziału w konkursie plastycznym, pn.: „Każdemu sercu bliska jest ochrona środowiska”, którego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych mieszkańców.

– Podejmowane inicjatywy z zakresu edukacji ekologicznej są dla nas bardzo istotne. Staramy się realizować projekty, które mają na celu edukację najmłodszych mieszkańców naszej gminy, by byli świadomi zachowań proekologicznych i ich wpływu na zdrowie – mówi Dariusz Piątek, burmistrz Skaryszewa.

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach

Uczniowie klas I – III mają za zadanie wykonać EKO ZABAWKĘ, natomiast starsi uczniowie mają zaprojektować EKO PLAKAT wraz z proekologicznym hasłem, które później zostanie wykorzystane w dalszej kampanii ekologicznej dla Mieszkańców Miasta i Gminy Skaryszew.

Prace konkursowe należy dostarczyć do 30 kwietnia. Dla laureatów konkursu w obu kategoriach organizatorzy przygotowali cenne nagrody.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.skaryszew.pl

Komentarze