Kaca: System odbioru śmieci powinien zostać zweryfikowanyPodwyżka opłat za śmieci nie rozwiąże problemu zalegających odpadów – uważa wiceprzewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Marcin Kaca. Sprawa dotyczy proponowanego przez miasto podniesienia ceny odbioru i wywozu śmieci, koncepcji popieranej przez radnych Koalicji Obywatelskiej

System odbioru odpadów powinien być usprawniony – stwierdził w Mocnej Rozmowie Marcin Kaca, wiceprzewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. To komentarz do proponowanej przez miasto podwyżki opłat za śmieci, która może wynieść nawet 77 procet. Zdaniem radnego PiS lepszym rozwiązaniem byłaby weryfikacja gospodarki śmieciowej niż podnoszenie ceny wywozu i odbioru odpadów.

Sporna w Radzie Miejskiej kwestia podwyżki ceny za śmieci powróciła na ostatniej sesji. Radni Prawa i Sprawiedliwości nie chcą zgodzić się na podniesienie kosztów, mimo że miasto co roku musi dopłacać z budżetu do odbioru i wywozu odpadów 20 mln zł. Jak dodaje Kaca, podwyżka opłat za śmieci obciążająca kieszenie radomian nie rozwiąże jednak tego problemu.

Temat podwyżki ceny za odbiór i wywóz śmieci ma zostać ponownie przedyskutowany na najbliżej sesji Rady Miejskiej 28 czerwca.

Komentarze