Sprawa dyrektora szpitala w Krychnowicach umorzonaSprawa dyrektora szpitala w Krychnowicach została umorzona – informuje Arkadiusz Guza, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu. Chodzi o wycięcie bez pozwolenia 36 drzew z zabytkowego parku okalającego tamtejszą lecznicę psychiatryczną

Nie przekroczyli uprawnień, bo nie byli funkcjonariuszami publicznymi – stwierdził Sąd Rejonowy w Radomiu tym samym umarzając sprawę nielegalnej wycinki drzew w Krychnowicach. W niej oskarżeni byli dyrektor tamtejszego szpitala psychiatrycznego Mirosław Ś. i kierownik Działu Głównego Inżyniera Robert M.

Przypomnijmy, dyrektor lecznicy w Krychnowicach i tamtejszy pracownik zostali oskarżeni w związku z wycinką 36 drzew bez uzyskania pozwolenia administracyjnego. Ta została dokonana w 2019 roku w zabytkowym, przyszpitalnym parku w związku z budową dróg pożarowych na terenie placówki.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny. Od niego przysługuje stronom możliwość wniesienia zażalenia do Sądu Okręgowego w Radomiu. Ten jednocześnie orzekł, że koszty dotychczasowego procesu poniesie Skarb Państwa.

Komentarze